Конституційна криза в Україні: Стало відомо, хто увійшов до робочої групи ВР

У Верховній Раді створили робочу групу, яка має напрацювати законопроекти щодо виходу з конституційної кризи

Конституційна криза в Україні: Стало від…
Фото: Слуга народу/Facebook

Відповідне розпорядженням заступника голови Верховної Ради оприлюднила народний депутат, представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

У документі зазначається, що робоча групу з представників депутатських фракцій (груп) повинна до 1 грудня цього року напрацювати узгоджені законопроекти з питань, що стосуються е-декларування та організації діяльності Конституційного Суду.

Створення робочої групи щодо КСУ

Головою робочої групи став Денис Монастирський – голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, Ольга Совгиря – заступник голови робочої групи. До складу групи також увійшли представники усіх фракцій та груп у Верховній Раді – Андрій Костін, Анастасія Радіна, Давид Арахамія, Микола Бабенко, Тарас Батенко, Сергій Власенко, Руслан Князевич, Антоніна Славицька та Ярослав Юрчишин. 

Хто увійшов до робочої групи щодо КСУ

Нагадаємо, 16 листопада стало відомо, що у Верховній Раді створять робочу групу для напрацювання законопроектів, які допоможуть вийти із конституційної кризи

Довідка: 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КС агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". У ньому не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme