Конституційна криза в Україні: У Раді створюють робочу групу

У Верховній Раді створять робочу групу для напрацювання законопроектів, які допоможуть вийти із конституційної кризи
 

Про це повідомила заступниця голови українського парламенту Олена Кондратюк під час засідання погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Рішення щодо конституційної кризи дуже непрості та відповідальні. Вони потребують дуже ретельної підготовки у парламенті. Парламент – це та інституція, яка має шукати і забезпечувати конституційний, правовий, законний та легітимний вихід з конституційної кризи. Саме тому я підтримую ініціативу про створення робочої групи на базі комітету з питань антикорупційної діяльності, куди б увійшли всі представники політичних партій і груп, які зацікавлені у вирішення конституційної кризи", –сказала Кондратюк.

Вона зазначила, що робоча групи повинна напрацювати законопроекти, які будуть торкатися двох питань – це повернення е-декларування і "змін, які стосуються Конституційного Суду як такого".

За словами Кондратюк, розпорядження буде підготовлено апаратом Верховної Ради і сьогодні ж його запустять у дію.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламент не має можливості змінити положення про Конституційний Суд України, тому добровільна відставка суддів КСУ є оптимальним виходом із конституційної кризи, яка виникла в країні

Довідка: 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КС агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". У ньому не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme