Конфлікт Ситника-Холодницького може заморозити боротьбу із топ-корупцією, - Попов

Конфлікт між директором НАБУ Артемом Ситником з антикорупційним прокурором Назаром Холодницьким був логічний - вони загралися в політику і програли

Про це в коментарі "ДС" заявив народний депутат Ігор Попов, передає Depo.ua.

"Якщо взяти в цілому конфлікт Ситника і Холодницького - це звичайно провал кампанії по створенню нових антикорупційних органів. На жаль, він був логічний, вони загралися в політику, загралися невміло і програли", - заявив депутат.

Що ж стосується сьогоднішнього рішення, додав він, то з юридичної точки зору "там було аргументів як на догану, так і на звільнення, і тому навряд чи це можна буде оскаржити. А політично зіграло те, що зараз приблизно однакові звинувачення висуваються як Холодницькому, так і Ситнику. Це вплив на підлеглих, це і розголошення таємниці слідства, і тому звільнити одного, і залишити іншого - це означало порушити баланс".

"Я думаю ситуація залишається підвішеною і очікує глобального політичного рішення по обох. Або обох змушують хоча б співпрацювати на певних умовах, або звільняють обох", - додав Попов.

За його словами, цей конфлікт ще не вичерпаний, "так як конфлікт полягає не в них, конфлікт полягає в загальному протистоянні кількох політичних груп в Україні і за кордоном. І ці органи стали інструментами у цій війні замість того, щоб дистанціюватися і бути рівновіддаленими. тепер або ці групи або домовляються про те, що органи виключаються з боротьби і працюють за законом, або конфлікт буде тривати".

"В цілому страждає те, що у нас на короткострокову або середньострокову перспективу буде заморожена боротьба з топ-корупцією, тобто ці органи будуть не погоджувати один одному підозри, слідчі дії, а також будуть заявляти, мовляв який сенс передавати справи до суду, ось завтра створять Антикорупційний суд, туди і віднесемо справи, хоча це доб'є їх репутацію остаточно. Якщо вони жодну справа не віднесуть до суду до кінця року, то довіри до них не буде зовсім", - підсумував Попов.

Нагадаємо, скандал навколо глави САП Холодницького розгорівся після того, як НАБУ встановило в кабінеті прокурора підслуховуючий пристрій, ці записи були оприлюднені НАБУ і Ситник виступив зі звинуваченнями на адресу Холодницького в корупції і зажадав його звільнення. У свою чергу Холодницький заявив, що директор НАБУ "повністю себе дискредитував".

Справу Холодницького розглянула кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, яка вирішила не звільняти його. Комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності та накласти на Холодницького стягнення у вигляді догани.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme