Чи варто шукати раціональне зерно в претензіях Януковича до Генпрокуратури

Читаючи деяких представників "диванної сотні", мимоволі ловиш себе на думці: з такими друзями й ворогів не треба. У вишукуванні якоїсь істини вони вже готові робити героя навіть з Януковича
Depo.Влада
23 червня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Чи варто шукати раціональне зерно в претензіях Януковича до Генпрокуратури
Чи варто шукати раціональне зерно в претензіях Януковича до Генпрокуратури

Зараз у Facebook активно обговорюють вчорашнє інтерв'ю президента-втікача Віктора Януковича. Комусь вподобала історія про "захисника страусів", комусь теорія, що заяви Януковича "дивним чином" збігаються з тезами Кремля про необхідність "звалити" зруйнований вщент Донбас Україні взамін на Крим. Тим не менш, декому, схоже, дуже захотілося зробити з Віктора Федоровича людину з високими моральними якостями, який і справді опікується розслідуванням гибелі Героїв Небесної Сотні. Смішно? Та не дуже...

Навіть не дуже риючись в соцмережах, можна надибати на цікаві пости людей, яких складно назвати "ватниками", але які видають на гора тези, яким би дуже зрадів навіть Дмитро Кісєльов. Наприклад, багаторічний лідер "Коаліції учасників помаранчевої революції" Сергій Мельничук послався на звернення Януковича до Генпрокуратури. "Хотілось би почути офіційну відповідь генпрокуратури на звернення Януковича: "Я обратился сейчас в Генеральную Прокуратуру с просьбой, чтобы эти материалы расследования публично могли показывать обществу, потому что общество не знает, что расследование фактически никакое не ведется. Прошло полтора года. Наоборот, уничтожаются все следы тех преступлений, которые совершены на Майдане"

Ні від Пшонки, ні від Махніцького, ні від Яреми позитивних результатів розслідування (якщо таке велося) громадськість так і не дочекалася". До чого тут Пшонка, не дуже зрозуміло, але загальний посил ясний.

Вторить йому журналіст Олександр Дубинський: "Конечно, Янукович - воровал. И выглядит глупо, когда он пытается объяснить совместную жизнь со страусами. Но. Меня удивляет, что вроде как разумные люди, журналисты, кроме страусов и еще каких-то глупых мелочей не замечают зерна. ВФЯ говорит, что обратился в Генпрокуратуру с требованием открыть материалы по преступлениям на Майдане. Но они не открыты. Именно это, кажется мне, является ключевым моментом в интервью. И как бы мы не относились к Януковичу, это его требование - вполне справедливо. Я тоже хочу знать правду. И если вы хотите знать только про страусов - Бог вам судья. И, в принципе, он вас уже наказал - скудоумием".

Красиво пишуть блогери, і про правду. Але, нажаль, не про всю. Так, ніхто не сперечається, що Генпрокуратура за півтора роки так і не вийшла хоча б на направлення відповідних документів до суду. І це, безумовно, пов'язано, з діяльність, а скоріш - бездіяльністю керівництва цього, мабуть, найбільш корупційного органу в Україні. Проте волати до Януковича - це дно. Може краще не публікувати його пусті заяви, а все ж таки запросити "захисника страусів" на допит до Києва?

Адже власне свідчення Януковича та його найближчого оточення - екс-голови СБУ Олександра Якименка, екс-голови МВС Віталія Захарченка та деяких інших персонажів минулої влади - пролили б світло на обставини цього страшного й кривавого злочину. Може, це б дало змогу дізнатися, хто ж все ж таки, як не Янукович віддавав наказ стріляти по активістах. А так на жаль, виходить, що деякі наші блогери, більшість з яких складно дорікнути у провокаторстві, мудрі дурні по шкоді, або якщо перекласти на мову, яку зараз використовують у побуті на Рубльовці, де проживає Янукович - "багаты задним умом".