Коли українці пошлють Венеційську комісію у Венецію. Разом з Сироїд

Сьогодні віце-спікер ВР Оксана Сироїд заявила, що проти зняття недоторканості нардепів категорично виступає Венеційська комісія
Depo.Влада
7 квітня 2015 13:19
ФОТО: depo.ua
Коли українці пошлють Венеційську комісію у Венецію. Разом з Сироїд
Коли українці пошлють Венеційську комісію у Венецію. Разом з Сироїд

"Вони (Венеційська комісія - Ред.) кажуть: схаменіться, ви не зможете працювати, як депутати, вас затримають прямо на першому політичному замовленні, на цьому ваша робота буде припинена. При такій корумпованій судовій і правоохоронній системі повна відміна депутатської недоторканності є абсурдом. На це йдуть навіть дуже демократичні і безпечні в цьому сенсі держави ", - заявила Сироїд.

І далі - "Коли ми говоримо про повне скасування депутатської недоторканності, ми повинні розуміти, хто судді. Якщо ми повністю скасовуємо депутатську недоторканність, то це означає, що депутат стає повністю уразливий для правоохоронної системи. А це нинішні слідчі, нинішні прокурори і нинішні судді", - зазначила вона.

В принципі, пані Сироїд має цілковиту рацію. Якщо б не одне але... Змінити судову систему Україні заважає знову таки... вже горезвісна Венеційська комісія, яка категорично заперечує проти "політичного рішення" про повне звільнення усіх суддів. І що найгірше така ситуація влаштовує усіх політичних гравців. Чому депутати залишаються "священними коровами"? Та тому що Венеційська комісія проти. Чому судді звільняють сепаратистів, терористів, корупціонерів? Бо Венеційська комісія не дає одним махом змінити усіх суддів.
Мовляв, до чого тут влада. Ми ж мусимо дружити з Європою, слухатися Європу, бути європейцями, як би важко це не було.

Однак, усе це брехня. Венеційська комісія була й проти нинішнього закону про люстрацію.

Так, він недосконалий. Але він ухвалений і як не як працює. Яке не яке очищення влади йде. І нічого. Україну ніхто не покарав за нехтування рекомендаціями Венеційської комісії. Чи покарають нас за звільнення всіх суддів і зняття недоторканості з депутатів? Певна річ, що ні. На жаль, ми не в тій ситуацію, щоб витрачати час на "розваги" з поміркованими євроструктурами. Україна воює, і війну проти нашої держави, зокрема, ведуть наші ж судді та "п'ята колона" з недоторканих нардепів. Якщо б держава Ізраїль дослухалася і виконувала усі рекомендації своїх демократичних радників, то такої б держави вже не існувало на мапі. І зараз мова йде про те чи існуватиме Україна. То ж Венеційська комісія може почекати поки ми виграємо війну проти зовнішнього та внутрішнього ворога.

Читайте також: Чому нардепу Чорновол вигідне звільнення своїх кривдників