Чому нардепу Чорновол вигідне звільнення своїх кривдників

Рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області щодо звільнення винних у побитті народного депутата Тетяни Чорновол в чергове поставило питання про необхідність термінового очищення всієї судової системи
Depo.Влада
7 квітня 2015 11:43
ФОТО: depo.ua
Чому нардепу Чорновол вигідне звільнення своїх кривдників
Чому нардепу Чорновол вигідне звільнення своїх кривдників

Через півтора роки після звірячого побиття журналістки Тетяни Чорновол на Бориспільстькій трасі двома молодиками, суд відпустив їх. Україна знову проковтнула приклад цілковитої профанації діяльності судової реформи. Нагадаємо, суд призначив Котенку міру покарання 1 рік, 3 місяці та 10 днів (мабуть строк розраховано так, щоб він точно не сидів), а щодо його спільника Залюбовського було застосовано закон про амністію за 2014 рік. Так, що злочинці відбулися легким переляком.

Після такого рішення Тетяні Чорновол разом з фракцією «Народний Фронт» варто було зробити хоч якийсь політичний крок з реагування на це рішення. Наприклад, заявити про готовність виходу з коаліції, в разі якщо не розпочнеться термінове звільнення всіє суддівської вертикалі. Той же ж минулий шеф пані Чорновол - міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не один раз підіймав питання того, що відсутність адекватних судів часто ставить хрест на всіх потугах правоохоронних органів. Але віз і нині там...

Вочевидь, мовчанка з боку політсил Президента та Прем'єр-міністра, зокрема, щодо річної відсутності роботи Вищої Ради юстиції,  свідчить про те, що всім вигідна така ситуація в Феміді. У разі чого кожне «мутне» рішення можна списати на недосконалість судової системи. На жаль, експерти сходяться на думці, що навіть вирішення питання зі складом ВРЮ не розв'яже проблему наскрізь прогнилої судової системи. Треба йти на радикальні дії.

Тетяна Чорновол на Євромайдані - щойно вийшовши з лікарні після побиття

Так, якщо ми заявимо про те, що всі 8 тисяч суддів, що зараз працюють на території України, будуть звільнені скопом, це викличе стійку негативну реакцію на Заході, зокрема в Венеційській комісії. Мовляв, загальна відповідальність недопустима. Але якщо українська влада чітко дасть зрозуміти, що Україна рухається до створення правової системи правильно - революційним, а не еволюційним методом, то ніхто не зможе нічого зробити. Власне грузинський приклад тут доречний як ніколи. Повний розпуск правоохоронних органів, зачистка чиновників - все це було негативно сприйнято Європою.

Тому наші державні мужі мають пояснити своїм західним колегам: на жаль, еволюційним шляхом з цієї ситуації вийти неможливо. Корупція повністю зжерла всю судову систему. Корупційний трикутник «суддя-міліціонер-прокурор» має бути знищено. Якщо ж слухатися європейців, то жодної реформи ми зробити не зможемо.

Єдине питання - чи вистачить нашим вищим чиновникам політичної мужності, щоб піти на цей крок. У Авакова, здається, зрозуміли, що кашу з нинішньої міліції не звариш. Варто було б нашому Президенту зрозуміти, що нинішня судова система - це порохова бочка, яка може вибухнути в будь-який момент. Поки глава держави розмірковує, чи ввести в новій редакції Конституції норму, завдяки якій можна буде одним махом прибрати «армію» корупціонерів в мантії. Бажано, щоб це відбулося якомога швидше... Що ж стосується Народного фронту, яку представляють прем'єр Яценюк, міністр юстиції Петренко, керівник МВС Аваков і, зрештою, сама Чорновол - а чи не варто їм було не тільки кивати на Президента і суддів та набирати політичні бали, а просто заявити, що вони не працюватимуть поки не буде вольовим рішенням зметено нинішні суди. 

Читайте також: Коли українці пошлють Венеційську комісію у Венецію. Разом з Сироїд