ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Армію на Крим: Коли у "Свободі" повідомлять, що Тягнибок вже "голий"

Олег Тягнибок ненадовго вийшов зі сплячки, видавши на з'їзді кілька популістичних сентенцій. Чим викликав у латентних симпатиків "Свободи" закономірне питання: коли ж вже "вождь" піде на пенсію і дасть дорогу молодим?

Depo.Влада
18 вересня 2017 19:30
ФОТО: depo.ua

На вихідних відбувся з'їзд ВО "Свобода", на якому сталася "сенсація": Олега Тягнибока вкотре переобрали на посаді лідера партії. Ніби могло бути якось інакше. Насправді, складно уявити, що повинно трапитися, щоб там вирішили-таки прибрати від керма "капітана" Тягнибока, який останніх кілька років цілеспрямовано веде "корабель" в електоральне провалля. Утім, абсолютно очікуване рішення з'їзду, схоже, викликало у "вождя" запаморочення від успіхів, і сподвигло його видати нагора кілька заяв. Традиційно популістичних і абсолютно "затхлих"…

Насправді, було досить кумедно слухати про антиолігархічний курс "Свободи", виголошений Тягнибоком. "Комуністи теж думали що вони вічні. Сьогодні комуністи на смітнику історії. На черзі — олігархи. Так само, як ми знешкодили в Україні комуністів, буде ліквідовано й породження комуно-комсомольської номенклатури – олігархію", - заявив Тягнибок. Враховуючи той факт, що головного спонсора "Свободи", члена економічної ради партії Ігоря Кривецького у Львові називають одним з найбільших олігархів Галичини, а сама партія, якщо вірити ЗМІ, протягом своєї більш ніж двадцятирічної історії співпрацювала з різноманітними представниками фінансової і політичної "еліти" країни, подібна заява Тягнибока означає лише одне: йому більше нічого сказати.

Пізніше на одному з центральних сайтів з'явився блог Тягнибока, де той вирішив висловитися на одну "вічну" тему: звільнення окупованих територій. Тягнибок опублікував цілий розділ ухваленої на з'їзді "Програми захисту Українців", де традиційно розкритикував "Мінські угоди". Утім, наведені їм способи повернення Донбасу та Криму лише продемонстрували цілковитий прояв кризи жанру.

Як "свіжо" звучить пропозиція "вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого та невідворотного повернення тимчасово окупованих Росією територій". Для цього пропонується… розробити військовий план звільнення Кримського півострова та Донбасу від окупантів та "негайно розпочати реалізацію його розвідувально-диверсійної, економічної та інформаційної складової". Цікаво, що на підготовці військового плану вся агресія у Тягнибока і завершується: у документі немає жодного слова про час наступу та наслідки такої самогубної операції. Всі інші ідеї – про блокаду окупованих територій, притягнення до кримінальної відповідальності зрадників – виглядають калькою з попередніх виступів.

Все це видається дуже сумним. Тим паче, що наступний, хай і гіпотетичний, шанс все ж таки прибрати Тягнибока з'явиться не скоро. Наступний з'їзд "Свободи", на якому будуть переобирати голову партії, відбудеться рівно за два роки: себто вже після президентських виборів-2019, на яких Тягнибок традиційно висуватиме свою кандидатуру.

Уже зараз стає очевидним, що Тягнибок зжив себе як топ-політик. Тому дуже ймовірно, що саме провал президентських виборів (а є всі підстави вважати, що більше 3-4% Олег Ярославович не набере), все ж таки стане каталізатором для його відправки на пенсію. Бо інакше шансів на майбутнє в "Свободи" як реальної політсили, у якої досі збереглися дієві місцеві осередки, немає і бути не може…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада