Коли у Луценка дотиснуть менеджерів Курченка

Генеральна прокуратура продовжує перебувати у пошуках мільярдів Курченка, піймавши ще одного учасника його схем
Depo.Влада
13 червня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Коли у Луценка дотиснуть менеджерів Курченка
Коли у Луценка дотиснуть менеджерів Курченка

Не пройшло й доби після повідомлення Юрія Луценка про арешт екс-заступника міністра економіки Олександра Сухомлина, як учора ввечері стало відомо, що під час спроби перетину кордону з Польщею затримано Андрія Кошеля - колишнього топ-менеджера компанії СЄПЕК Сергія Курченка. Згідно зі статутними документами ТОВ "СЄПЕК." Кошель є главою компанії і є її засновником - він вніс у її статутний капітал 100 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що ще за часів Януковича Кошеля неофіційно називали соратником Курченка, втім, подробиць його біографії було відомо небагато Так, Кошель народився у Оріхові Запорізької області. Ще в 2007 році Кошель та Курченко працювали в корпорації UBC Group харківського бізнесмена Ігоря Гуменного, яка є одним з провідних виробників пивних охолоджувачів і керамічних пивних колон.

Наразі Кошель є фігурантом кримінальної справи, яка стосується продажу зрідженого газу на спец аукціонах за якою проходить і Сухомлин. Втім, наразі незрозуміло, чи мав Кошель лише право підпису, чи реально впливав на рішення у холдингу "младоолігарха".

Втім, показово, що під час обшуку у Кошеля знайшли клинок з гравіюванням "Служба безопасности Предидента Российской Федерации". Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, який повідомив про це, зазначив, що просто так цього відбутися не могло. "Питання: хто і за що вручив йому клинок, знайдений сьогодні при обшуку?.. Іронізувати не буду. Швидше за все, ні за що таке не пишуть і не вручають", – написав він.

Втім, схоже як і у випадку з Сухомлиним Кошеля використовуватимуть для більш важливіших справ. Як раніше писав Depo.ua, головна задача, яка стоїть зараз перед слідством, полягає не в тому, щоб засадити "сухомлинів-кошелів" по повній, а змусити їх – людей, які брали участь у всіх схемах – дати правильні свідчення, які дозволять, нехай і заочно, висунути серйозні звинувачення в корупції на адресу "сім'ї" Януковича.

Тут варто нагадати, що Луценко під час брифінгу в суботу вже озвучив стратегію, якою він збирається керуватися у розслідуванні справи, яка принесла оточенню Януковича близько 5 мільярдів гривень, зазначивши, що буде "йти поепізодно до виконавців, які в принципі можуть дати свідчення і отримати меншу міру покарання згідно з чинним законодавством". Тобто якщо Сухомлин, Кошель та інші (а вони будуть) здадуть організаторів, підписавши угоду зі слідством, їм скостять строк.

Водночас заочне засудження людей з оточення Януковича в Україні дасть змогу не лише продовжити блокування рахунків на Заході, але й нарешті почати процедуру повернення цих коштів в Україну.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада