Кого може здати Луценку "схемщик" Януковича Сухомлин

Арешт Олександра Сухомліна сам по собі не буде великим досягненням Юрія Луценка. Головне змусити затриманого чиновника дати правильні свідчення
Depo.Влада
11 червня 2016 15:36
ФОТО: depo.ua
Кого може здати Луценку "схемщик" Януковича Сухомлин
Кого може здати Луценку "схемщик" Януковича Сухомлин

Сьогодні генеральний прокурор Юрій Луценко несподівано зібрав прес-конференцію, повідомивши про арешт людини, яка була головним ідеологом схем младоолігарха Сергія Курченка. Такими регаліями Луценко нагородив Олександра Сухомлина, екс-заступника міністра економіки часів Януковича. Втім, у багатьох експертів вся ця історія викликала деякі сумніви.

Варто розповісти про біографію Сухомлина. Уродженець Луцька протягом 1994-1999 рр. був директором ТОВ "АС-ОРТ", після чого у 1999-2002 рр. займав посаду президента "Асоціації сприяння обігу і виробництву алкогольної та тютюнової продукції". Далі з 2002 до 2004 року був головою наглядової ради ВАТ "Завод Полімер".

З 2004 по 2005 рік Сухомлин працював начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи міністра промислової політики після чого різко пішов вгору, займаючи з 2005 по 2006 рік посаду глави Держконцерну "Укрспирт". Потім з 2007 по 2010 рік займав крісло президента ТОВ "Волиньтютюн".

З приходом до влади Януковича у 2010 році Сухомлин став заступником міністра економіки, посаду міністра тоді за сумісництвом обіймав віце-прем’єр Андрій Клюєв. Втім, вже в 2011 році Сухомлин був звільнений.

Водночас, за словами Юрій Луценка, у 2010-2014 роки Сухомлин також обіймав посаду голови Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, та діючи за попередньою змовою з Януковичем, Азаровим, Курченком та іншими членами злочинної організації, незаконно заволодів в інтересах злочинної організації майном ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта" - скрапленим газом - на загальну суму понад 2 млрд грн.

"Будучи головою Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, систематично вживав заходів до усунення конкуренції на спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу для потреб населення, контролював існування схеми Курченка по викупу через біржові аукціони всього обсягу скрапленого газу, який виробляли ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта", по пільговим цінам, нібито для потреб населення України", - заявив Луценко.

За версією ГПУ, у подальшому члени злочинної організації продавали цей газ на автозаправні станції за ринковою ціною, внаслідок чого за висновками експертизи отримали надприбуток у розмірі понад 5,5 млрд грн.

Загалом, за повідомленням Луценка, Сухомлина затримано за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1 ст.255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою). Цікаво, що застава Сухомлина склала 100 мільйонів гривень, що є чи на найбільшою заставою в історії українських судів.

Луценко відзвітував про арешт Сухомлина не без задоволення собою, називаючи затриманого чиновника мало не батьком схем Курченка. Тим не менше вимоги суспільства щодо покарання злочинців режиму Януковича одним Сухомлином аж ніяк не вдовільниш. Чудово розуміє це і сам Луценко. Тож, головна задача, яка стоїть зараз перед слідством, це не засадити Сухомлина по повній, а змусити того та пов'язаних з ним людей дати правильні свідчення, які дозволять, нехай і заочно, висунути серйозні звинувачення в корупції на адресу "сім'ї" Януковича.

Не дарма Луценко під час брифінгу доволі довго говорив про те, що ГПУ планує "йти поепізодно до виконавців, які в принципі можуть дати свідчення і отримати меншу міру покарання згідно з чинним законодавством", тобто виконавці економічних злочинів режиму Януковича можуть розраховувати на угоду зі слідством, якщо здадуть організаторів.

І хоча, Луценко і називає Сухомлина "головним організатором злочинних схем", щось підказує, що спіч про угоду зі слідством може певною мірою стосуватися і його. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада