Коли Тимошенко помітить Савченко та її друзів-сепарів

Поки що лідерка "Батьківщини" уперто ігнорує скандальні "успіхи" своєї колежанки. Втім, рано або пізно, Тимошенко все ж доведеться якось реагувати…
Depo.Влада
13 жовтня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Коли Тимошенко помітить Савченко та її друзів-сепарів
Коли Тимошенко помітить Савченко та її друзів-сепарів

Суперечки у соцмережах навколо того, чи їздила нардеп Надія Савченко на окуповані території на Донбасі, чи це лише байки з фронту, таки дійшли до логічного завершення. Після кількаденної мовчанки, "відмазок" з боку свого прес-секретаря, а також появи несподіваного адвоката у вигляді радника голови СБУ Юрія Тандіта, який розповідав, що нардеп-льотчиця нікуди не їздила, Савченко таки зізналася: вона каталася до сепаратистів через лінію розмежування.

При цьому депутатка розповіла, що регулярно спілкується з людьми, які є представниками "Л-ДНР", зокрема, з тими, хто утримував її в полоні. "Вони самі вийшли на мене. У нас є друг в тилу ворога", - заявила Савченко. За її словами, ніякі українські військові її не затримували, як про це писав журналіст Олексій Мацука, який першим повідомив про намагання Савченко потрапити на окуповані території.

Як би там не було, але після такої заяви Надії питання перетину нею лінії розмежування знаходиться вже не в компетенції українських військових, а СБУ та, очевидно, психологів. Останні мали б потурбуватися станом колишньої ув’язненої, адже в її заявах є всі ознаки так званого Стокгольмського синдрому. Не виключено, що з цим можуть бути пов’язані несподівано дружні стосунки Савченко з кумом Путіна Віктором Медведчуком, дружину якого, Оксану Марченко, вона влітку навіть сватала у групу з питань обміну полоненими. Втім, без згоди самої Савченко перевірити її душевні проблеми уявляється неможливим.

Тому варто перейти до іншого питання: яким чином їй вдалося перетнути лінію розмежування та потрапити до своїх друзів-сепаратистів? На це повинні відповісти компетентні органи, а саме – СБУ. Адже там, судячи зі слів Тандіта, весь час думали, що Савченко мотається десь між Брюсселем та Страсбургом…    

На цій темі вже встигли зіграти представники "Народного Фронту". Зокрема, "фронтовик" Юрій Береза від імені своєї політсили зажадав, щоб СБУ провела розслідування щодо поїздок на окуповані території Савченко, а також депутатів з фракції "Опозиційного блоку". "Відомо, що на окуповані території час від часу без проблем їздять депутати з "Опозиційного блоку". Тепер у нас є новий "посланець миру" з "Батьківщини" - Надія Савченко", - зазначив Береза. За його словами, безперешкодна поїздка Савченко на окупований Донбас і її зустріч з російськими найманцями і, можливо, кадровими військовими - "це явний виклик українським спецслужбам".

Довелося коментувати заяву Савченко журналістам її колезі по українській делегації в ПАРЄ Бориславу Березі, який зазначив, що це її вибір, і "вона вважає, що це правильно", хоча й зазначив, що розмовляти з представниками "Д-ЛНР", на його думку нема про що.

А от у "Батьківщині", яка любить при нагоді розповісти про всі 50 відтінків "зради", на заяву своєї соратниці чомусь не реагують. Так, наприклад, на партійному сайті можна знайти різноманітні різкі заяви народних депутатів та інших високопоставлених членів партії. Але чомусь той же нардеп-патріот Ігор Луценко, який з запалом пише про те, що "відведення військ – це злочин", нічого не говорить про те, чи є злочином поїздка Савченко у гості до терористів.

Тим часом лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко з кількаденним візитом навідалася до рідного Дніпра, де встигла наговорити багато чого: і про фальсифікації під час конкурсу з обрання голови КБ "Південне", і про розвиток космічної галузі, і про ситуацію зі збанкротілим банком "Михайлівський". Тільки от про Надю та її друзів-сепарів – ні пари з вуст…

Вочевидь, тактика Тимошенко побудована на тому, щоб максимально ігнорувати всі скандальні "успіхи" Савченко, які трапляються з нею із завидною регулярністю. Проблема полягає в тому, що нічого зі своїм №1 виборчого списку зразка 2014 року Тимошенко зробити не спроможна. Не виженеш же Героя України з фракції...

Наразі, відкладаючи питання з деактивації "міни уповільненої дії" у вигляді Савченко, лідерка "Батьківщини" ризикує отримати серйозні втрати пізніше. Під час будь-якої виборчої кампанії їй згадають про подвиги її колежанки, яка спілкується з сепаратистами, приїжджаючи до них в "Лугандонію" немов до себе додому.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада