Коли голодування Савченко підтримає Єфремов

Голодування, оголошене Надією Савченко вчора в Києві, не встигло розпочатися, як вже перетворилося на фарс
Depo.Влада
3 серпня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua
Коли голодування Савченко підтримає Єфремов
Коли голодування Савченко підтримає Єфремов

Учорашній виступ Савченко з презентацією власної програми був розцінений багатьма українцями мало не як диверсія проти держави. Мовляв, заяви про зміни до Конституції з запропонованим створенням певних органічних територіальних утворень на території України – це фактичне дублювання ідей "Українського вибору" Віктора Медведчука.

Втім, не обійшлося й без традиційних для Савченко "фішок". А саме – оголошення голодування. Причому привід під це був вигаданий ні в тин ні в ворота. Цього разу голодувати Савченко буде нібито через небажання влади звільняти полонених на Донбасі. І це при тому, що з Мінську українські перемовники неодноразово заявляли про те, що ватажки "ДНР"-"ЛНР" свідомо зривають будь-які переговори на цьому напрямку. Що ж вирішила Савченко? У неї все дуже просто – як двері. "Треба почати видавати людей першими, але ж у полоні не сидять діти Петра Олексійовича. А на ваших дітей йому плювати... Я спробувала багато методів боротися за хлопців, як боровся за мене світ. Тепер буду боротися так, як боролася за себе я... Відсьогодні я знову оголошую голод на бездіяльність влади всього світу щодо визволення українців з полону. Голод триматиму до дня позитивного результату", - заявила нардеп.

Головна проблема Савченко полягає у тому, що її голодування цього разу абсолютно надумане. Абсолютно зрозуміло, що у питанні обміну полоненими ніхто не зважатиме на черговий бздик з боку нардепа-льотчиці. Епопея з голодуваннями Савченко у Росії виглядала драматично. Коли Савченко була в Москві за неї реально було страшно. А тут – чистий фарс.

Загалом, "оздоровчі" голодування політиків – це регулярна практика в Україні. Можна згадати ту ж Наталію Вітренко, яка разом зі своїми депутатами в місцевих радах влаштовували голодовання під гаслом "Територія без НАТО". Також варто згадати голодування під Українським домом після ухвалення Верховною Радою одіозного закону про мовну політику. Тоді протягом півтора тижнів голодували кілька депутатів з "Батьківщини" та "НУНС" - Олександра Бригинця, В’ячеслава Кириленка, Лілію Григорович тощо. Не треба забувати й про Тимошенко, яка неодноразово голодувала за часів Януковича. Останній раз – перед сумнозвісним Вільнюським самітом, на якому Янукович так і не підписав Угоду про асоціацію з ЄС.

Недавній епізод з парламентської дієтології – голодування Мосійчука після його затримання в зв’язку зі звинуваченнями у корупції. І зараз нардепа-«радикала» називають не інакше ніж "пів-Мосійчука".

До речі, після оголошення голодування з боку Савченко до неї приєдналися два чоловіки, що сидять в Ужгородському СІЗО, які заявили про те, що вони вирішили розпочати голодування у знак солідарності з Савченко. Варто зазначити, що один з новоспечених "савченківських" голодувальників – Михайло Шекета обвинувачується в шахрайстві. Він неодноразово представлявся високим чиновником і шляхом обману "продавав" посади регіональним чиновникам по всій Україні.

Тепер залишилося, щоб до Савченко приєднався Олександр Єфремов. Як-ніяк - "політичний в’язень"…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада