Коболєв відповів Путіну, що "Північний потік-2" – питання життя чи смерті для України

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що зупинка "Північного потоку-2" – без перебільшення питання життя чи смерті для українських громадян

Коболєв відповів Путіну, що "Північний п…
Фото: ЕРА

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Дозволю собі не погодитись з паном Путіним. "Північний потік-2" – це передусім інструмент, щоб зробити Україну беззахисною перед російською військовою агресією. Тому для нього цей економічно безглуздий проект має цілком відчутний геополітичний сенс", – наголосив Коболєв.

За його словами, доки Україна є важливим транзитером газу до Німеччини, Італії та Франції, українська ГТС є частиною нашої системи оборони.

"Щойно у Кремля з‘явиться фізична можливість перенаправити газові потоки в обхід України, наша ГТС стане просто мережею газопроводів. Тоді наша країна стане набагато більш вразливою перед російською агресією", – пояснив очільник "Нафтогазу.

Він зауважив також, що саме тому зупинка "Північного потоку-2" – без перебільшення питання життя чи смерті для українських громадян.

"Ні, Україна не зможе "жити з цим" і обійтися без жертв", – підсумував Коболєв.

Коболєв відповів Путіну, що "Північний потік-2" – питання життя чи смерті для України

Зазначимо, що раніше президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, буцімто Захід блокує будівництво газогону "Північний потік-2" не через дії Кремля, а через власні плани на Україну.

Під час зустрічі з лідерами фракцій Держдуми він заявив, що інші країни "хочуть змусити Росію платити за їхній геополітичний проект "Україна". 

Нагадаємо, у США вважають, що "Північний потік-2" несе загрозу трансатлантичній безпеці.

Повідомлялося також, що США проведуть консультації із союзниками щодо "Північного потоку-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Читайте також: Дві небезпеки від російської "Фортуни": Як просувається будівництво "Півінічного потоку-2"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme