Кнопкодавство за Шкарлета: Нардеп заявив, що відеодоказ у справі "зник"

Після зустрічі народних депутатів із представниками Управління державної охорони (УДО) стало відомо, що відео, на якому було зафіксоване ймовірне кнопкодавство у Верховній Раді під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки, зникло

Кнопкодавство за Шкарлета: Нардеп заявив…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram, передає Depo.ua.

"Сьогодні з колегами провели зустріч з Управлінням державної охорони. Так, офіційне відео кнопкодавства за Шкарлета чудесним чином після 14 днів випарувалося", – наголосив нарде.

Він нагадав також, що це були докази у кримінальній справі.

Зазначимо, що у понеділок, 15 лютого, це питання народні обранці підняли під час погоджувальної ради парламенту. Тоді спікер Дмитро Разумков сказав, що Рада має розібратися у ситуації, що виникла.

Що відомо про справу щодо кнопкодавства за Шкарлета

17 грудня 2020 року Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України під викрики: "Ганьба".

У цей же день в "Голосі" заявили про кнопкодавство у Раді під час голосування за призначення Шкарлета.

Згодом у регламентному комітеті Ради заявили, що не будуть розглядати це питання, оскільки кнопкодавство під час голосування за Шкарлета – не їхня парафія.

18 січня 2021 року стало відомо, що Офіс генерального прокурора (ОГП) відкрив кримінальну справу щодо ймовірного кнопкодавства під час голосування у Раді за Шкарлета.

Водночас, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, як Рада вирішила боротися з кнопкодавством.

"Деякі речі ми зробили на рівні технічному – вони вже будуть виконані. Всі вільні місця, якими хтось намагався користуватися, відключені в залі ВР. Станом на сьогодні опрацьовується механізм, який дозволить народним депутатам голосувати виключно зі свого місця, а після того, як буде запущена нова система "Рада", це фактично на 100% зніме можливість кнопкодавства", – сказав він.

Також у сесійній залі планується встановити додаткові камери. Це дозволить і парламенту, і правоохоронним органам "швидко реагувати на ті речі, хто був в залі, хто за кого проголосував, з якого місця було".

"Паралельно з цим обговорюються зміни до законодавства – це зміни до регламенту ВР щодо дисциплінарного покарання народних депутатів не в межах Кримінального кодексу, а в межах можливостей, які є у Верховної Ради", – підсумував Разумков.

Нагадаємо, 12 лютого генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що народному депутату Владиславу Поляку (від групи "Довіра") повідомили про підозру через неперсональне голосування у парламенті.

За її словами, нардеп під час розгляду поправок до законопроекту щодо обігу земель неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

Згодом спікер Разумков заявив, що у нардепа забиратимуть мандат, якщо суд визнає його кнопкодавом.

Довідка: Від початку 2020 року за неособисте голосування у Верховній Раді передбачена кримінальна відповідальність.

За це передбачено штраф на суму від 51 до 85 тисяч гривень. Крім того, депутат-кнопкодав втрачає свій мандат, якщо його провину доведе суд.

Досудове розслідування в таких справах проводить Державне бюро розслідувань (ДБР), але підозру особисто має підписати генпрокурор.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme