Клімкін наполягає, що Росія таки вимагала від України ввести санкції проти ЄС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін підтвердив свою нещодавню заяву про те, що на тристоронніх торговельних переговорах Україна-Росія-ЄС російська сторона пропонувала Україні долучитися до обмеження торгівлі з окремими країнами Євросоюзу
Depo.Влада
3 грудня 2015 18:48
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами під час міністерської зустрічі ОБСЄ, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Я цілком серйозно кажу: Росія позавчора пропонувала нам доєднатися до заборони на торгівлю, яку Росія застосовує до країн ЄС!

За російською ментальністю виходить, що ми маємо долучитися до російських торгівельних заборон та обмежень, приміром, до Литви чи до Польщі, але  одночасно - Україна має розпочати виконання угоди (про асоціацію) і стати частиною європейського ринку", - розповів він деталі тристоронніх переговорів, які відбулися в Брюсселі 1 грудня.

За його словами українська та європейська сторона підтвердили необґрунтованість претензій Росії до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Ми довели – і не заявами, а цифрами та розрахунками, – що початок вільної торгівлі між Україною та ЄС вигідний також для Росії", - заявив він.

Клімкін не уточнив, на яких саме торговельних обмеженнях наполягали представники Росії. Водночас джерела видання свідчать, що йшлося, зокрема, про частину продовольчого ембарго, причому ці вимоги Москви зафіксовані документально.

Нагадаємо, після тристоронніх переговорів стало відомо про нові вимоги Росії щодо асоціації Україна-ЄС. Водночас представник російського уряду Олексій Улюкаєв згодом заявив, що Росія не вимагала від України приєднатися до санкцій проти ЄС.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада