Клімкін доведе європейцям, що російській мові в Україні нічого не загрожує

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що російській мові в Україні, яка масово звучить на вулицях великих міст як і за часів СРСР, нічого не загрожує

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Хочу заспокоїти усіх стривожених: російській мові в Україні нічого не загрожує. Вона, як і за часів СРСР, масово звучить на вулицях великих міст, вона широко присутня на українському телебаченні, вона й досі домінує в друкованих ЗМІ", - заявив він.

За його словами, засторога Венеціанської комісії щодо можливого дискримінування російської мови в українській освіті у порівнянні з мовами ЄС ще раз підтверджує, що міжнародній спільноті давно час розібратися в складній мовній ситуації, яка виникла в Україні за століття російського панування.

"Перш за все слід з'ясувати, яким є реальний статус і реальна роль російської мови в нашій країні", - сказав він.

За словами Клімкіна, який посилається на останні опитування Київського міжнародного інституту соціології, в Україні тих, хто вважає російську рідною, удвічі більше, ніж етнічних росіян, а тих, хто завжди спілкується російською, вдвічі більше, ніж тих, хто вважає її рідною мовою.

"Картинка явно шизофренічна, чи не так? Ми не піддаємо сумніву необхідність забезпечити мовно-освітні права російської меншини, але тільки якщо це стосується її національної ідентифікації і виключно в місцях її компактного проживання.

Вважаю, що це може бути зроблено без зміни закону шляхом запровадження такої кількості уроків російської мови та літератури, яка б задовольняла потреби громад і узгоджувалася з необхідністю повноцінного оволодіння державною українською мовою", - заявив він.

Нагадаємо, що 8 грудня експертна група Ради Європи з конституційних питань, Венеціанська комісія, ухвалила висновок про положення нового Закону України "Про освіту", що стосується викладання державною мовою, мовами меншин та іншими мовами. На думку експертів, у нинішньому вигляді закон "дозволяє радикально змінити колишній мовний режим системою, орієнтованої на обов'язкове використання української мови як мови освіти". Це може привести до значного скорочення можливостей для навчання рідною мовою осіб, що належать до національних меншин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme