Клих вимагає, щоб його у суді захищав Стас Михайлов

Український політв’язень Станіслав Клих, якого судять в Грозному, під час засідання відмовився від послуг адвоката Марини Дубровиної, заявивши, що хоче, щоб його захищав співак Стас Михайлов
Depo.Влада
18 жовтня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua

Захисник вважає, що такe заявe Клих зробив через свого психічного розладу, передає Depo.ua з посиланням на "Кавказький вузол".

На засіданні в понеділок Клих знову поводився неадекватно, а також несподівано заявив, що хоче відмовитися від послуг адвоката Марини Дубровиної.

За словами Клиха, він отримав "двадцять років ні за що через погану роботи адвоката". Він зазначив, що і раніше просив, щоб йому призначили іншого захисника, і сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова".

Суддя Асламбек Шаїма запропонував підсудному скласти письмову заяву про це, після чого Клих взяв папір і ручку і написав, що відмовляється від адвоката Дубровиної і в якості захисника просить "надати Звєрєва, Шуру або Пелагею".

Марія Дубровіна зазначила суду, що не має права захищати підсудного проти його волі. При цьому вона додала, що "на стадії попереднього слідства до Станіслава Клиха застосовувалися тортури і психотропні препарати".

"В результаті цього його психічне здоров'я серйозно похитнулося. Підч судового розгляду у Верховному суді Чеченської республіки мною було заявлено клопотання про проведення стаціонарної психіатричної експертизи, але вона була відхилена. На стадії попереднього слідства по справі я також зверталася з клопотанням про призначення підзахисному стаціонарної психіатричної експертизи, але і тут в задоволенні клопотання було відмовлено. Лікуванням Клиха ніхто не займається. У Верховному суді Чеченської Республіки суддя вирішив питання видаленням Клиха із залу суду", - розповіла Дубровіна.

Однак прокурор Саламбек Юнусов заявив, що доказів тортур немає, а проведені експертизи свідчать про те, що підсудний здоровий. Суддя уточнив, що в справі є експертизи, згідно з якими "підсудний визнаний осудним".

Він оголосив перерву до 21 жовтня, щоб новий призначений захисник Клиха познайомився зі справою.

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав українців Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

У червні Міністерство юстиції Росії отримало запит України про можливість передачі Клиха і Карпюка.

27 серпня у Грозному щодо українця Станіслава Клиха порушили нову кримінальну справу - за образу прокурора під час засідання.

 

 

 

 

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада