У Чечні Клиху "шиють" нову справу

У Грозному щодо українця Станіслава Клиха, якого судять разом з Миколою Карпюком за звинуваченням в участі у військових діях у Чечні в 1994-1995 роках, порушили нову кримінальну справу - за образу прокурора під час засідання
Depo.Життя
27 серпня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла адвокат Клиха Марина Дубровіна в ефірі "Громадського радіо", передає depo.ua.

"Саме засідання практично тільки почалося, вчора не з'явився потерпілий Юнусов - прокурор, що підтримує обвинувачення в першій кримінальній справі. Була встановлена особа Станіслава, йому були роз'яснені права, прокурор подав клопотання про відтермінування судового засідання через відсутність потерпілого. З урахуванням того, що це суб'єктивна категорія - людина образилася на якесь висловлювання. Вирішили, що без потерпілого розглядати справу не можна. Тому засідання було перенесене на 6 вересня на 14:00", - розповіла адвокат.

Дубровіна додала, що й далі буде наполягатиме на призначенні психіатричної експертизи своєму підзахисному.

"Коли Станіславу почали роз'яснювати права, він почав говорити довгу незв'язну промову. З огляду на те, що суддя і прокурор бачили його вперше, ніяк не могли зрозуміти, як це пов'язано з образою прокурора Юнусова. Коли ми вийшли, я сказала судді: "Подивіться в матеріалах справи, що є моє клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи та висновок Незалежної психіатричної асоціації Росії, де рекомендовано призначити таку експертизу"... Справа щодо образи дуже дрібна сама по собі, невеликої тяжкості. Але я наполягаю на тому, що якби Станіслав був психічно здоровий, він би не став нікого ображати: він інтелігентна людина, з двома вищими освітами", - зазначила адвокат.

При цьому вона зазначила, що ця позиція з родичами узгоджена.

"Коли він мовчить, ніби непогано виглядає. Коли починає говорити, психічний розлад наявний", - наголосила Дубровіна.

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав українців Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

У червні Міністерство юстиції Росії отримало запит України про можливість передачі  Клиха і Карпюка.

Нещодавно  Станіслав Клих написав листа прем'єр-міністрові України Володимиру Гройсману, в якому попросив телевізор.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя