Київрада визнала політичні репресії проти Порошенка: Що буде далі

Столичні депутати підтримали звернення до президента Зеленського щодо припинення політичних репресій стосовно Петра Порошенка. "За" проект звернення проголосував і міський голова Віталій Кличко

Політичний оглядач
Київрада визнала політичні репресії прот…

"24 кримінальні справи відкрито, де фігурує Петро Порошенко. Немає жодної справи щодо корупції, але є справи за створення незалежної Української церкви та протидію російській агресії. Те чим ми пишаємося, а вони хочуть його за це судити", – заявив з трибуни міськради столиці народний депутат Олексій Гончаренко. Після його виступу проект рішення Київради зачитав представник промерської фракції Вадим Сторожук. За його словами, зараз відбувається переслідування патріотів і волонтерів, зокрема і п’ятого президента Петра Порошенка. Це цькування немає нічого спільного з Європою та демократією, воно дискредитує Україну в очах європейських партнерів.

У той же час, коли відбувалося обговорення проекту рішення голова "свободівців" у Київраді Юрій Сиротюк спробував повернути розмову в інший бік, - він хотів, щоб поряд із п’ятим президентом у списку людей, до яких застосовують політичні репресії, були й активісти, які зараз сидять під слідством: Яна Дугар, Юлія Кузьменко та інші. Зрештою за ці правки більшість депутатів не проголосувала. Як пояснив Вадим Сторожук, запропонований депутатам проект документу був підтриманий на комісіях Київради. Виходить, що "свободівці" мали нагоду запропонувати свої поправки під час обговорення проекту в міськрадівських комісіях, але підняли це питання лише у сесійній залі. Втім, дев’ятеро депутатів "Свободи" у підсумку проголосували "за" звернення до Зеленського, кінцевий текст якого, як кажуть у міськраді, все ж відрізняється від початкової редакції. Він – пом’якшився. Нібито після ознайомлення Кличка з первинним документом, із нього прибрали жорсткі оцінки діяльності президента. Зрештою, проект підтримали 68 депутатів, з них 39 - від промерської "Солідарності", семеро – з "Київської команди", шестеро - з "Батьківщини", один голос був від "Єдності", два від "Самопомочі" і три від позафракційних. Також "за" проголосував мер Віталій Кличко.  

Читайте також - Між "З" і "П": Як справи проти Порошенка посадили Кличка на політичний шпагат

Нагадаємо, Depo.ua вже аналізував можливі політичні наслідки для київського голови в разі підтримки Київрадою і ним особисто звернення до Зеленського щодо припинення переслідування Порошенка. Тоді ми, зокрема, припускали, що Банкова спробує помститися Кличку у різний спосіб, приміром, до КМДА з обшуками знову почнуть навідуватися силовики. А критика мера з боку квартету - Олександра Дубінського, Миколи Тищенка, Олександра Качури й Ірини Верещук – "слуг", які висловили бажання поборотися за мерське крісло, посилиться. Ризики чудово розуміють і в Кличка, проте звернення до президента Київрада прийняла. Чому, і що буде далі?

По-перше, для "Європейської солідарності" сьогоднішнє рішення – символічний жест, там сподіваються, що подібні звернення тепер будуть прийняті й багатьма іншими міськими, обласними і районними радами, адже Київ показав приклад, що не варто боятися. По-друге, голосування за звернення до Зеленського продемонструвало, що союз партії Порошенка і команди Кличка у Київраді залишається міцним, і якщо самому мерові знадобиться підтримка депутатського корпусу під час виборчої кампанії, то така підтримка точно буде від представників "ЄС".

По-третє, Кличку було потрібно показати західним партнерам, які засудили політичне переслідування Порошенка, що він залишається на їхньому боці. По-четверте, відомо, що електорат мера і його "УДАРу" суттєво перетинається з електоратом "Євросолідарності", і проголосувавши проти рішення про недопущення політичного переслідування п’ятого президента, або уникнувши персонального голосування за це рішення, Кличко викликав би невдоволення виборців "ЄС". Що неодмінно відобразилося б на його підтримці в якості кандидата в мери 25 жовтня.

І, останнє – можна припустити, що з боку команди градоначальника у даному випадку був розрахунок, що партія Порошенка не висуватиме свого кандидата в мери, а на знак подяки підтримає Кличка. Нагадаємо, у відповідь на пропозицію "Євросолідарності" йти до Київради єдиною командою, міський голова заявив, що поведе туди свою партію "УДАР". А оскільки електорат цих політсил у столиці, як ми вже зауважили, перетинається, то, цілком імовірно, сьогоднішня підтримка Кличком звернення до Зеленського стане елементом політичної технології, спрямованої на виборців "ЄС", на створення ілюзії, що між партіями Порошенка і Кличка нема ідеологічних розбіжностей, тому їхній голос за "УДАР" рівноцінний голосу за "Європейську солідарність". Така собі маленька хитрість, яка в перспективі може дати потрібні відсотки мерській партії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme