Між "З" і "П": Як справи проти Порошенка посадили Кличка на політичний шпагат

Представники "Європейської солідарності" в Київраді ініціювали звернення міських депутатів до президента щодо припинення політичних репресій. Голосування на підтримку цього звернення безпосередньо залежатиме від мера Кличка
 

Політичний оглядач
Між "З" і "П": Як справи проти Порошенка…

Представники "ЄС" у Київраді вимагають від президента Володимира Зеленського припинити репресії проти Петра Порошенка та інших політиків і громадських активістів – Стерненка, Чорновол, Федини, Омеляна, Марченка, Звіробій. Вони наголошують, що сьогодні Київська міська рада не має морального права стояти осторонь політичних процесів і повинна прямо засудити репресії нової влади проти тих політиків та активістів, які боролися з антинародним режимом Януковича. Проект звернення має бути розглянутий на найближчому засіданні міськради.

Утім, поки що це лише сподівання, адже порядок денний засідання формують секретар міськради та Київський міський голова, і особливо від останнього залежить, чи з’явиться це питання в сесійній залі, і чи підтримають його соратники мера. Таким чином, у Кличка зараз є два варіанти вибору: або Київрада підтримає ініціативу представників "Євросолідарності", тобто, столичні депутати визнають, що режим Зеленського вдається до політичних репресій, або заблокувати таке рішення і, тим самим, фактично зрадити політика, партію якого ("Блок Петра Порошенка") він колись очолював, і погодитися на посадку не просто колишнього президента, а свого соратника. Хай і не нинішнього.

Обидва варіанти для Кличка погані, однак просто зробити вигляд, що це питання його не стосується, не вийде. В разі підтримки Київрадою звернення до президента, на Банковій можуть переглянути начебто існуючий проект, згідно з яким кандидат від "слуг" змагатиметься за мерство з Кличком у піддавки. Більш того, в столичну мерію з обшуками можуть знову нагрянути силовики. Як це сталося у квітні, коли співробітники СБУ завітали до кабінету заступника Кличка Миколи Поворозника. Його запідозрили у вимаганні хабара. А на старті виборчої кампанії міському голові та його команді подібні речі не потрібні, адже це сильно битиме по його рейтингу.

Крім того, не варто забувати, що Кличко відмовився від пропозиції "Європейської солідарності" йти на вибори єдиним фронтом. Він заявив, що піде разом зі своїм "УДАРом". Тобто, одного разу він вже продемонстрував своє нинішнє ставлення до колишніх союзників. І, не виключено, що заради дружби з президентським Офісом спробує продемонструвати його вдруге. Приміром, наполягатиме на пом’якшенні проекту звернення до президента, вилучення з тексту визначення "політичні репресії", інакше кажучи, показуватиме, що він – рівновіддалений, що він – лише за інтереси Києва і киян, тобто, намагатиметься "з’їхати" з теми.

Але мерові не слід забувати, що його електорат суттєво перетинається з електоратом "ЄС" та Порошенка. Тому страусина позиція негативно вплине на його підтримку у столиці саме цим багатотисячним електоратом. А ще – змінить ставлення до Кличка західних політичних еліт, які, нагадаємо, вже зробили кілька серйозних застережень на адресу чинної української влади щодо недопущення політично мотивованих переслідувань в Україні. Якщо мер Києва заради передвиборчої кон’юнктури намагатиметься відмежуватися від Порошенка та проєвропейських сил, це обов’язково рано або пізно спрацює проти нього. Адже, і Кличко, мабуть, про це здогадується, "зелені" поки його не торпедують, бо у них нема якісних "торпед" - людей, які користувалися б довірою серед киян. Згодом вони таку людину виплекають і нацькують на Кличка. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme