Хто кого зрадив: Чому Козак намагається викинути ЄС з переговорів по Донбасу, а Єрмак йому допомагає

Спроба Козака відмовитись від переговорів у форматі "нормандських радників" є намаганням Кремля вичавити з переговорів стосовно Донбасу ЄС, а не розповісти, як комусь заважає "проактивна позиція" Єрмака. Який, за словами Козака, погодився на російську версію "всеохопного перемир'я"

Хто кого зрадив: Чому Козак намагається…

Новина про те, що заступник глави путінської адміністрації Дмитро Козак, кремлівський "куратор українського напрямку", написав листа раднику канцлерки Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України, у якому назвав переговори по Донбасу на рівні радників "безглуздими" і запропонував відмовитися від цього формату, нікого особливо не здивувала. Схильність до публічних демаршів та істерик, з періодичними заявами про те, що "Україна майже вийшла з нормандського формату", супроводжувала Козака від початку його участі в переговорах по Донбасу.

Зазвичай, у Києві ці заяви скромно ігнорувалися. Але цього разу сталося інакше. Голова офісу Зеленського Андрій Єрмак вирішив прокоментувати заяву Козака. Повідомивши поважній публіці, що заява ця – результат бажання Росії "покращити свою позицію на переговорах". І взагалі – "тонка дипломатична гра". До якої Росія була змушена вдатися, оскільки останнім часом "Україна зайняла проактивну позицію" на переговорах. Напевно, стараннями пана Єрмака, який періодично підписував більш ніж сумнівні документи – а потім відкликав свій підпис. Як то було, приміром, в історії з "робочою групою" спільно з представниками сепаратистів.

Натомість проросійські ЗМІ в Україні поширили цю новину з акцентом на тому, що "Козак хоче вийти з переговорів з Єрмаком". Напевно, саме через "проактивну позицію" останнього.

Таким чином, наразі є три публічні позиції. Козака, який хоче вийти з переговорів у форматі радників. Єрмака, який стверджує, що ніхто й нікуди виходити не буде, а якщо й буде – то тільки тому, що він усіх "притис до стінки". І проросійських ЗМІ, які натякають на існування якогось конфлікту між їхнім Козаком і нашим Єрмаком (кумедні жарти грає реальність з історичними аналогіями).

Ситуація, на перший погляд, натякає на існування якихось радикальних дій Банкової стосовно захисту національних інтересів України. Але якщо читати не новини, викладені проросійськими ЗМІ, а саму заяву Козака, все картина складається інакша.

Ключовим для розуміння ситуації в листі є один момент. В якому Козак стверджує, що нещодавно укладена угода про "всеохопне припинення вогню", наслідками якої так старанно хвалиться Єрмак, приймалася практично без участі Франції і Німеччини. Приймалася, цілком ґрунтуючись на російські пропозиції. І вона була втілена в реальність – на відміну від документів, які формуються за участю представників Німеччини та Франції.

У такий спосіб Козак намагається применшити роль "нормандського формату" за участю ЄС – при тому рекламуючи як більш "дієву" форму засідання мінської ТКГ. Де Росія може спокійно наполягати на виконанні й усіх інших своїх "пропозицій" – з байдужими спостерігачами ОБСЄ, схильним до угодовства з Росією Єрмаком та 86-літнім Кравчуком. А Єрмак, широко рекламуючи зліплене за російськими лекалами "перемир'я", фактично підтримує цю тезу Козака.

При тому перехід у виключно "мінський формат", загалом, влаштує і ЄС. За умови, що сторони прийдуть до якихось угод і припинять активну стрілянину, а європейським дипломатам при тому не доведеться особливо напружуватися, повернення України в російську геополітичну орбіту в Берліні та Парижі цілком переживуть.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"