Катастрофа МН17: Нідерланди схвалили угоду з Україною щодо суду

Парламент Нідерландів 12 червня схвалив угоду, підписану з Україною про полегшення можливого переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку

Затверджений договір закріплює положення про те, що судовий процес відбудеться в нідерландському суді, швидше за все, в Гаазі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Якщо будуть винесені обвинувальні вироки, вони можуть бути приведені у виконання на території України, якщо засуджених не видадуть Нідерландам.

Нідерландський міністр закордонних справ Стеф Блок заявив, що схвалення угоди "є важливим кроком на шляху до пошуку істини і залученню підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв".

Нагадаємо, Палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом" у 2014 році над Донбасом.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Після цього російське Міністерство оборони заявило, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Під час зустрічі з Макроном Путін поскаржився, що Росію не допускають до розслідування, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада