Кабмін зменшує звітність регіонів: Як в Україні планують побороти "паперову бюрократію"

Урядовці схвалили постанову "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету міністрів України"

Кабмін зменшує звітність регіонів: Як в…
Фото: Telegram / МОКАН_Zнає!

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов у своєму Telegram, передає Depo.ua.

За його словами, аналізуючи роботу працівників міністерств та секретаріату Кабміну було виявлено дуже цікавий факт – значну частину свого робочого часу головні спеціалісти та державні експерти витрачають на збір, без будь-якого аналізу, звітних матеріалів від:

підпорядкованих центральних органів виконавчої влади;

їхніх територіальних управлінь;

місцевих державних адміністрацій.

"Стало цікаво – яку ж кількість звітів на постійній основі готують місцеві державні адміністрації та наскільки вони важливі для реалізації державної політики? За результатами нашого дослідження таких звітів виявилося більше 4000!" – наголосив Немчінов.

Він пояснив, що фахівці обласних, а також Київської міської держадміністрацій роками витрачають левову частку свого робочого часу на збір, узагальнення та направлення статистичних звітів до Києва, хоча такі дані в деяких випадках нікому вже не потрібні. 

Урядовець навів також приклади подібних випадків:

Київська міськдержадміністрація з 1992 року звітує Фонду державного майна щодо потенційних об'єктів оренди державних підприємств;

Тернопільська облдержадміністрація з 1999 року звітує Міненерго щодо питань подолання напруженості на вітчизняному ринку паливно-енергетичних ресурсів;

Вінницька облдержадміністрація ще в 1995 році вирішила, що потрібно звітувати Мінекономіки щодо загального стану простроченої дебіторської заборгованості за зовнішньоекономічними операціями, хоча постановою Кабінету Міністрів України та Нацбанку від 26 грудня 1995 р. № 1044 "Про заходи щодо забезпечення контролю за зовнішньоекономічною діяльністю та валютного контролю" таке звітування взагалі не передбачалося;

інші ОДА звітують відповідно до листа Мінагрополітики від 2008 року щодо питання ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби, хоча таке міністерство уже не раз реорганізовувалося, а відповідна статистика на центральному рівні не ведеться.

"Тепер уявіть як неефективно протягом років використовувався робочий час державного службовця! В окремих підрозділах обласних, Київської міської держадміністрацій "звіти до Києва" – це 40% їхнього робочого часу. Тож коли вони повинні виконувати свої ключові функції?" – зазначив Немчінов.

Він повідомив також, що, за попередніми підрахунками, на першому етапі, який був здійснений секретаріатом Кабміну, було виявлено 4 185 звітних матеріалів, які на постійній основі готують обласні та Київська міська держадміністрації.

Із них:

–  414 позицій виявилися неактуальними (скасованими, виконаними, такими, звітність по яких давали лише окремі облдержадміністрації), про що було терміново проінформовано обласні та Київську міську держадміністрації з проханням припинити звітування.

–  2 264 позиції – та кількість звітних матеріалів, яка за пропозицією отримувачів звітів є неважливою та повинна бути скасована.

"Тобто фактично 64% звітних матеріалів виявилися непотрібними, а робота фахівців щодо них марною", – наголосив Немчінов.

Він додав, що в липні 2020 року було розпочато новий етап упорядкування звітних матеріалів, які готуються обласними та Київською міською держадміністраціями на постійній основі.

Після опрацювання отриманих пропозицій, було виявлено 1 158 звітних матеріалів, які готуються обласними та Київською міською держадміністраціями на постійній основі, з них 1 086 готуються міністерствам та ЦОВВ. 

За словами Немчінова, наявність таких завдань знижує ефективність діяльності обласних, Київської міської держадміністрацій, а також унеможливлює досягнення ними швидких і якісних результатів під час виконання функцій, передбачених законом України "Про місцеві державні адміністрації".

"Ураховуючи зазначене і було схвалено постанову. Мета якої – оптимізація виконання завдань, визначених актами Кабінету міністрів України, обласними та Київською міською держадміністраціями щодо подання міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади окремих звітних матеріалів на постійній основі", – пояснив він.

Окрім того, цей документо спрямований на розв’язання проблеми щодо перевантаженості обласних та Київської міської держадміністрацій завданнями щодо постійного звітування, які на сьогоднішній день втратили актуальність та визначені в актах уряду.

Згідно з постановою уряду передбачається:

  • внести відповідні зміни до 32 актів Кабінету Міністрів України;
  • 19 визнати такими, що втратили чинність.

Нагадаємо, дещо раніше Кабмін розширив можливості використання е-паспорта.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme