UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кабмін просять розробити заходи для запобігання коронавірусу у місцях несвободи

Офіс генерального прокурора звернувся до уряду з проханням розробити превентивні заходи із запобігання поширенню коронавірусу у місцях несвободи

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу відомства.

Зазначається, що йдеться не лише про установи виконання покарань і слідчі ізолятори, де наразі утримується понад 52 тис. осіб, а й ізолятори тимчасового тримання Нацполіції, психіатричні заклади МОЗ, дисбати та гауптвахти Міноборони, школи та училища соціальної реабілітації Міносвіти, а також пункти тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби тощо.

"Спалах небезпечної хвороби в ізольованому середовищі, ускладнений процесом його локалізації, може спричинити її стрімке поширення і подальше розповсюдження", – наголосили у Офісі генпрокурора.

Особливу увагу акцентували на тому, що в’язні беруть участь у слідчих діях і судових засіданнях, підлягаються етапуванню (конвоюванню), мають право на побачення, в тому числі із стороною захисту, отримання передач тощо. Окрім того, не можна виключати прояви групової непокори та акцій протесту у місцях несвободи.

Окремо в листі до уряду відомство наголосило на доцільності визначення відповідних ізольованих місць з необхідним обладнанням та медичними засобами для окремого розміщення хворих осіб такої категорії, розробки безпечних маршрутів для пацієнтів і навіть введення в межах законодавства обмежувальних заходів щодо відвідування цих установ.

Нагадаємо, станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme