Кабмін пропонує легалізувати домробітниць і гувернанток

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді легалізувати працівників, які обслуговують у сім’ї
Depo.Влада
4 січня 2016 16:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у законопроекті уряду №3734 "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання та легалізації зайнятості домашніх працівників", зареєстрованому 28 грудня 2015 року та опублікованому на сайті парламенту.

Так, урядовці пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, зокрема визначити домашню працю як роботу з обслуговування домашнього господарства (сімї), яка виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору понад 80 годин на місяць. Передбачено, що випробувальний термін для домашнього працівника може тривати не більше одного місяця. Гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, охорони праці мають надаватися в порядку, передбаченому законодавством.

Кабмін пропонує депутатам встановити, що домашній персонал, як члени фермерського та особистого селянського господарства, мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що за оцінками Держстату, загальна кількість працівників, які надають побутові та персональні послуги в сімях, становить близько 162 тис. осіб. При цьому практично всі вони є неформально зайнятими, тобто соціально незахищеними, оскільки роботодавці не реєструють їх та не сплачують за них внески. За попередніми даними Державної фіскальної служби, на сьогодні лише близько 7,5 тис. осіб сплачують за себе соціальні та пенсійні внески.

В Кабміні очікують, що легалізація домашніх працівників створить умови для їх поступового виходу з неформального сектору зайнятості, особливо для осіб передпенсійного віку, дозволить збільшити надходження до фондів соціального страхування та забезпечити соціальний захист домашніх працівників.

Крім цього, законопроект є частиною Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку Україна-2020 у 2015 році.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада