Іноземні партнери пропонують Україні кандидатів до етичної комісії при ВРП

Іноземні партнери України запропонували кандидатів до складу Комісії з питань доброчесності та етики при Вищій раді правосуддя і повідомили про це Офіс президента України

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу президента.

"27 листопада Агентство США з міжнародного розвитку та Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні надіслали на адресу Вищої ради правосуддя пропозиції щодо міжнародних експертів до складу Комісії з питань доброчесності та етики. Про номінування експертів вони повідомили також Офіс президента, який ініціював реформування судової системи", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, до складу Комісії з питань доброчесності та етики було запропоновано:

- Карлоса Кастресану – ексголову Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі, створеної Організацією Об’єднаних Націй, члена Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) в Україні;

- Джованні Кесслера – колишнього генерального директора Європейського бюро з боротьби з шахрайством, члена Міжнародної антикорупційної консультативної ради в Україні;

- Роберта Корді – члена Державної комісії з питань етики, колишнього начальника федерального Управління боротьби з корупцією в державній сфері (США).

Крім того, до переліку експертів було включено Клаудіу Ескобар – екссуддю апеляційного суду Гватемали, яка отримала нагороду за розвиток демократії Democracy Award від Національного фонду підтримки демократії (NED) за відданість справі боротьби з корупцією та підтримки прав людини на випадок, якщо хтось із трьох запропонованих експертів з певних причин не зможе виконувати функції члена Комісії.

Усі четверо експертів були раніше запропоновані до складу Громадської ради міжнародних експертів, створеної відповідно до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд".

"Таким чином, Агентство США з міжнародного розвитку та Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні виконали норму ст. 28-1 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", за якою міжнародні та іноземні організації подають пропозиції щодо міжнародних експертів протягом двадцяти днів з моменту набрання чинності законом", – акцентували у пресслужбі.

Ще трьох членів до складу Комісії з питань доброчесності має делегувати Вища рада правосуддя.

"Очікуємо, що процес формування Комісії з питань доброчесності та етики відбудеться без будь-яких зволікань та затягувань", – зазначили в ОП.

Нагадаємо, 16 жовтня народні депутати підтримали судову реформу Зеленського. Це рішення підтримали лише представники фракції "Слуга народу". Інші чотири – "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська Солідарність" та "Голос" –проголосували проти.

17 жовтня посли Канади, Великої Британії, Німеччини та ЄС звернулися до керівництва Верховної Ради України, Офісу президента та прем’єр-міністра Олексія Гончарука з заявою переглянути судову реформу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme