Індульгенція для Дунаєва: За що насправді треба знімати недоторканність із "зятя" Бойка

Нардепа Сергія Дунаєва хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за надання недостовірної інформації в декларації. Хоча давно мали б розслідувати по ньому справу про держзраду

Індульгенція для Дунаєва: За що насправд…

Учора генпрокурор Юрій Луценко підписав подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Сергія Дунаєва. "Досудове розслідування здійснює НАБУ під процесуальним керівництвом САП за ст. 366-1 КК України", - повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. Йдеться про підозру у декларуванні недостовірної інформації. Слідство вважає, що нардеп у 2015 році не задекларував 10 компаній. Це ТОВ "Телерадіокомпанія "Олві", ТОВ "А.С.Д. Енерго", ТОВ "СД "Біком", ТОВ "Д.А.С. Енерго", ТОВ "Лізинг Інвест", ТОВ "Енергетична інвестиційна компанія", ТОВ "Спектрстрой", ТОВ "Енергопромтекс", ТОВ "Торговий дім "Пролетарій", ПП "Мед-Клуб".

Чи проголосує Верховна Рада за зняття недоторканності з колишнього "регіонала", якого у ЗМІ охрестили "зятем Юрія Бойка" через начебто родинні стосунки з лідером "Опозиційного блоку (у ЗМІ писали про громадянський шлюб Дунаєва з донькою головного "опоблоківця")? Скоріше за все, так. Але, порівнюючи з тим, за що насправді можна притягнути Дунаєва, недостовірне декларування - дрібниця. Якби відповідні органи справді хотіли взятися за цього персонажа, то їм зовсім не потрібна його декларація. У мережі є чимало відео-матеріалів, які доводять, що у 2014 році Дунаєв підігравав сепаратистам. Зокрема, було зафіксовано, як він був присутній в будівлі СБУ в Луганську в якості "добровільного заручника" бойовиків, що заважало силовикам взяти штурмом будівлю і задавити "русскую весну" в зародку.

А в 2015 році на святкуванні 9 травня у Лисичанську Дунаєв фактично прямим текстом назвав бойовиків "ЛНР" "героями".

На жаль, все це зійшло йому з рук. А суспільство, яке стомилося від чотирьох років "гібридної" війни, не розуміє, чому такі, як Дунаєв, досі мають мандат і недоторканність. Спроба ж притягнути депутата за декларування недостовірної інформації, та ще й трирічної давнини, взагалі виглядає, як знущання над здоровим глуздом. Більш того, Дунаєв може використати цю історію, аби підняти галас про "політичні репресії проти опозиції". То ж, коли вже і братися за таких, як він, то так, аби ні в кого не було навіть натяків на підозру в упередженості правосуддя.

Якщо Верховна Рада підтримає дане рішення, одіозний "опоблоківець" стане одинадцятим за ліком нардепом у цьому скликанні, з якого буде знята недоторканність. Та, враховуючи історію інших десяти подань і фігуру самого Дунаєва - колишній мер Лисичанська, двічі нардеп, який має вплив на політичні процеси на Луганщині - перспективи провадження по ньому викликають у соцмережах значний скепсис.

Нагадаємо, у 2015 році першими, з кого знімали депутатську недоторканність, стали "радикал" Ігор Мосійчук (підозра в корупції), "екс-радикал" і колишній комбат "Айдару" Сергій Мельничук (звинувачення у створення злочинного угрупування) та "опоблоківець" Сергій Клюєв, брат екс-секретаря РНБО часів Януковича Андрія Клюєва, котрого звинувачували у незаконному заволодінні майном та нецільовому використанні коштів. Останній втік з України, інші двоє працюють у парламенті і далі. Мосійчук трохи посидів у СІЗО, але потім зумів скасувати рішення по собі у судах. Мельничук вийшов по заставі, а справа по ньому "зависла" на стадії досудового слідства.

У 2016 році почалася епопея з екс-"регіоналом" Олександром Онищенком через підозру у схемах в "Укргазвидобуванні". Той не став чекати затримання і втік за кордон. Там він публікує книжки і звинувачує керівництво держави в корупції. Хоча сам у ній і підозрюється.

У листопаді 2016-го Генпрокурор Юрій Луценко подав подання на зняття недоторканності з Вадима Новинського через підозру в перевищенні влади і службових повноважень під час незаконного позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинки за часів президентства Януковича. Парламент подання підтримав, але справа дуже швидко забуксувала.

Рясним на зняття недоторканності видався минулий рік. Одразу 4 нардепи залишилися без імунітету. Щоправда, всі вони і досі на свободі. Йдеться про фігурантів "бурштинової справи" Максима Полякова і Борислава Розенблата, а також звинувачених у корупції Олеся Довгого і Михайла Добкіна. Щоправда, серед позбавлених недоторканності є один нардеп, який наразі знаходиться за гратами. Йдеться про скандально відому Надію Савченко, котру підозрюють у підготовці теракту та державного заколоту. Учора їй продовжили строк тримання під вартою ще на два місяці. Сама ж Савченко вимагає, аби її під конвоєм із СІЗО возили в Раду для здійснення повноважень народного депутата.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme