Ігрища навколо справ Майдану: Навіщо реваншисти згадали про Парасюка

Спроби дискредитувати події на революційному Майдані були і раніше, однак зараз, на тлі розмов про "національне примирення", вони набувають іншого забарвлення

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Ігрища навколо справ Майдану: Навіщо рев…

Якось довелося їхати в таксі з доволі говірливим і політично підкованим таксистом. Таких у Києві вистачає. Він саме прочитав статтю на "Страні", в якій Олена Лукаш ставила під сумнів список героїв Небесної Сотні. Точніше, героїзм загиблих. Таксист не підтримував авторів публікації, але все ж зерно сумніву у його свідомості вони посіяли. Нагадування, що Лукаш при Януковичу була міністром юстиції тому її "аналіз" мотивований політичними уподобаннями цієї пані, сумніви розсіяв. Принаймні, так здалося. Однак люди з команди Януковича, які нині себе дуже добре почувають в Україні Зеленського, – блогер-емігрант Анатолій Шарій та йому подібні, – продовжують крапля за краплею переформатовувати ставлення українців до Майдану.

Приміром учора на згаданому сайті опублікували статтю про "групу Парасюка" – список із 34 осіб, які, за версією авторів, начебто влаштували стрілянину по "беркутівцях" 20 лютого 2014 року. "Беркутівці", за словами журналістів, оборонялися, тому стрілянина у відповідь стала вимушеним кроком. Що це за список, де його взяли, незрозуміло, однак у статті робиться висновок: "дані матеріали справи повністю перевертають всю картину подій на Майдані 20 лютого – в день масової бійні". Насправді, нічого вони не перевертають, а вкидання цього списку саме зараз – ніщо інше, як, по-перше, чергова спроба дискредитації Революції гідності. По-друге, намагання натиснути через медіа на ДБР, куди передані справи Майдану, аби там кардинально змінили головну лінію слідства – розслідували не злочини силовиків, а "напад" на них з боку мітингувальників. І, по-третє, це може бути пов'язане з новими віяннями навколо долі Донбасу. 

Учора ж в Офісі Генпрокурора повідомили про затримання екс-бійця спецпідрозділу "Омега" за вбивство учасника революції. Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року підозрюваний разом з іншими спецназівцями здійснювали прицільні постріли на ураження у беззбройних мітингувальників на вулиці Інститутській та Майдані Незалежності у Києві. У результаті спецпризначенець поранив одного з мітингувальників, а ще в одного здійснив смертельний постріл. З цього можна зробити висновок, що у ДБР не збираються переключатися зі злочинів проти протестувальників на догоду Лукаш і компанії. 

На сьогодні у Державному бюро розслідувань "майданівськими справами", які налічують 14 тисяч томів, займаються 30 слідчих. Про це днями розповів слідчий Держбюро Олександр Чорноблавський. За його словами, щойно до відомства передадуть всі матеріали, керівництво відділу заслухає звіт про стан кожної справи. "Але вже на даний час визначені деякі кроки для розслідування по новій тактиці і новій методології досудового розслідування", - зазначив Чорноблавський. Що ж, подивимося, яке місце у цій тактиці відведуть "групі Парасюка". Реваншисти прагнуть, щоб відвели чільне. А заодно, щоб у справах в якості підозрюваних фігурували тодішні лідери опозиції.  

Цього хоче і Янукович, який нагадав про своє існування до річниці найкривавіших подій на Майдані. Його звернення оприлюднив адвокат Віталій Сердюк. Інший адвокат екс-президента-втікача, Олександр Бабіков, нагадаємо отримав посаду першого заступника директора ДБР. Що викликало справедливе обурення націонал-патріотичної спільноти. Та от, Янукович назвав колишніх опозиціонерів "лідерами державного перевороту", похвалив президента Зеленського і пообіцяв підтримку його крокам.

Зрозуміло, що це звернення – провокація. Та воно трохи по-інакшому виглядає на тлі чуток, які поширюють в анонімних Телеграм-каналах, про заміну в "ЛДНР" нинішніх ватажків Леоніда Пасічника і Дениса Пушиліна на Миколу Азарова і Віталія Захарченка, котрі також відсиджуються на Росії. Мовляв, Москва хоче поставити їх на чолі "республік", аби в Києві не відпиралися від спроб Кремля посадити за стіл переговорів офіційну українську владу з керівниками "ЛДНР". З ватажками терористів розмовляти ніхто не буде, інша справа – колишні чиновники режиму Януковича. Яких за 6 років з моменту закінчення Майдану так і не засудили. Та є проблема – на заваді стоїть розслідування справ Майдану. Той таки екс-глава МВС Захарченко у них, нагадаємо, – один із ключових фігурантів.

Звідси можна припустити, що ті, хто запустив версію про введення у гру по Донбасу Азарова, Захарченка, а, може, і Януковича, можуть стояти за кампанією з дискредитації Майдану задля відбілювання цих персонажів в очах тієї частини громадян, якій "какая разница", аби би був мир. До речі, незабаром Сергій Сівохо, радник секретаря РНБО, дає старт своїй "платформі національного примирення", і буде дуже цікаво спостерігати, які саме "голуби" і з якими меседжами "гніздитимуться" на цій платформі. І коли вони почнуть розповідати, що Майдан та його провідники стали причиною конфлікту на Донбасі. Припускаємо, що довго з цією тезою не затягуватимуть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme