Ігор Лавриненко: в Уряді не до кінця усвідомлюють важливість реформи держслужби

Реформа державної служби, яку Україна зобов'язалася провести, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, може бути зірвана
Depo.Влада
21 листопада 2016 18:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють в експертних колах, пише Gazeta.ua.

Згідно з новим законодавством, всіх чиновників категорії "А" з вересня вибирають на конкурсній основі. Після чого Кабмін стверджує переможця на посаду. З моменту старту реформи вже проведено досить багато конкурсів, але не всі переможці призначені офіційно.

Таке зволікання виникла через те, що накази про їх призначення до сих пір не підписані. Через це багато стратегічні галузі залишаються без керівників. Так без голови й досі Держагентство водних ресурсів, Держлісагентство і багато інших важливих галузей. Повільний хід реформи може спричинити санкції з боку ЄС.

"Гроші на реформу Європа виділила, в результаті був прийнятий закон, який до кінця поки не працює. Сьогодні є загроза для повернення ручного управління. Це може бути пов'язано з тим, що в Уряді не до кінця усвідомлюють важливість цієї реформи", - впевнений Ігор Лавриненко, експерт в сфері адміністративного права.

Виправити ситуацію, що склалася міг би прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Для позитивного результату необхідно його втручання. Європейські партнери, перш за все, хочуть бачити результат, а виходячи з ситуації, що склалася, його немає.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада