Хто викупить Кривий Ріг у Ляшка: Вілкул чи Коломойський

Небажання Олега Ляшка голосувати за призначення перевиборів у Кривому Розі – це звичайний торг за принципом "хто дасть більше"
Depo.Влада
10 грудня 2015 19:18
ФОТО: depo.ua
Хто викупить Кривий Ріг у Ляшка: Вілкул чи Коломойський
Хто викупить Кривий Ріг у Ляшка: Вілкул чи Коломойський

Сьогодні Верховна Рада мала б ухвалити постанову про проведення перевиборів мера Кривого Рогу. Здавалося, що питання це суто технічне, адже іншого виходу з ситуації, що утворилася в цьому місті попросту немає. Зрештою, головне слово тут уже сказала Центральна виборча комісія, яка чітко заявила, що визначити результати виборів в проблемному місті немає жодної можливості і рекомендувала Раді призначити нові вибори.

Але все виявилося не так просто, як здавалося на перший погляд. Спікер Володимир Гройсман кілька разів ставив постанову про призначення повторних виборів на сигнальне голосування, але жодного разу документ не набрав необхідних 226 голосів. На це є дві причини. По-перше Блок Петра Порошенка не голосував за цю постанову повним складом, а по-друге, що найголовніше, не проголосувала Радикальна партія Ляшка. Не допомогли ані скандування "Ляшко! Ляшко!" під час голосування, ані заклики до совісті від Гройсмана та колеги з "Самопомочі" Олега Березюка.

Що стосується БПП, то тут причина слабкого голосування – банальна недисциплінованість. Багатьох депутатів просто не було в потрібний момент на робочому місці. І ця недисциплінованість через дещо несерйозне ставлення до ситуації в Кривому Розі. Адже, за великим рахунком партії Порошенка все рівно, хто буде мером Кривого Рогу – опоблоківець Вілкул чи "самопомічник" Милобог. Тим більше, що останнього активно підтримують люди Коломойського з Дніпропетровська. Але така байдужість грає з Порошенком та його партією злий жарт. Враховуючи неабиякий суспільний резонанс виборів у Кривому Розі, таке нехлюйське ставлення до цього питання обов'язково позначиться на рейтингах і президента і його політсили, яким і без того вистачає вантажу негативу.

Що ж стосується Ляшка, то тут, швидше за все, ситуація дещо сумніша. Все виглядає так наче Олег Валерійович просто торгується. Цим сигнальним голосуванням він просто показав, що золота акція у нього і з ким саме зацікавлені сторони мають вести переговори. Формально своє небажання голосувати Олег Валерійович пояснив тим, що, мовляв, ще суди у ситуації не розібралися, то ж і вирішувати нічого поки не треба. Але таке пояснення виглядає просто як "відмазка".

То ж після того, як сигнальне голосування провалилося, пан Ляшко чекатиме ходоків від Коломойського чи Вілкула з їхніми пропозиціями, а переможця визначить аукціон.

Чи виторгує щось собі Ляшко за Кривий Ріг покажуть найближчі дні. Хоча питання можна буде вирішити і простіше – мобілізувавши усіх депутатів від БПП та інших фракцій коаліції. А Ляшко залишиться ні з чим, хіба що з негативом від підігрування "регіоналам".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада