Хто разом з Саакашвілі готує нову "канівську четвірку"

На опозиційному фронті – пожвавлення: Лещенко знову лізе у друзі до Саакашвілі, який планує дружити з Самопоміччю

Хто разом з Саакашвілі готує нову "канів…

Учорашній мітинг Михайла Саакашвілі та його соратників біля пам’ятника В’ячеславу Чорновілу на вулиці Грушевського не тільки не став проривом для новоутвореного Руху нових сил, але й викликав багато питань як до риторики грузинського екс-губернатора, так і до якості його оточення.

"Ми вимагаємо дострокових виборів за новим виборчим законом, з новим ЦВК  і зі скасуванням депутатського імунітету. Ми мобілізуємо всю Україну під цим закликом", - проголосив під час свого виступу Саакашвілі. Подібні заяви змушують згадувати ще одну акцію, яку недавно водили хороводами у центрі Києва так звані постраждалі від банкрутства банку "Михайлівський". Тоді, щоправда, вони вимагали курсу 8 гривень за долар. Теоретично як і з перевиборами цю вимогу влада цілком могла б виконати. Але в обох випадках це мало б катастрофічні наслідки для України. Посилити гривню можна досить легко – витратити наші золотовалютні запаси і курс нашої валюти повернеться до дореволюційного рівня. Але після того як гроші закінчаться, а це станеться протягом 3-4 місяців, нинішній курс здасться українцям раєм.

Що ж до слів Саакашвілі про перевибори, то й тут все звучить з позиції популістичної парадигми "ми – за все хороше й проти всього поганого". Вибори Верховної Ради й справді можна провести, але при нинішніх реаліях це тільки ще більше погіршить і так складну політичну ситуацію в країні. У нинішньому скликанні у ВР існує досить недолуга, але хоч якась відносно стабільна більшість. Якщо ж проаналізувати останні партійні рейтинги, то є висока ймовірність того, що у новому скликанні адекватного формату для створення коаліції може й взагалі не виявитися. Більше того, остання соціологія дає серйозні підстави говорити про суттєве посилення проросійських сил в наступному парламенті.

До того ж подібні заяви Саакашвілі звучать ще більш дивно, якщо враховувати, що згідно з останніми соцопитуваннями його Рух і близько не проходять п’ятивідсотковий бар’єр. Не виключено, що Міхо розраховує посилитися, об’єднавшись з іншими політичними гравцями. Тільки от з тими, хто прийшов на цю акцію, об’єднуватися не варто. Чого лише коштує екс-регіоналка Інна Богословська, яка останнім часом сиділа в засідці, але в результаті опинилася на акції у Міхо.

На мітингу Саакашвілі також засвітився скандальний депутат-"тушка" з Луганщини Сергій Зарецький, який потрапив у міськраду Сєвєродонецька від партії "Наш Край", але потім не без участі Юрія Бойка швиденько перебіг у розпорядження "Опоблоку", якому довго не вдавалося самостійно сформувати більшість у міськраді. У результаті, Зарецький виявився одним з восьми депутатів-перебіжчиків, які приєдналися до "Опоблоку" під час голосування за кандидатуру секретаря міськради, а потім і у питанні винесення недовіри міському голові Валентину Казакову. Останнє рішення визнано незаконним та Казаков відновлений на посаді. А от Зарецькому не повезло: у квітні суд позбавив депутатських повноважень його та ще двох сєверодонецьких "тушок". До того ж на акції були помічені люди з прапорами партії "5/10", яку очолює скандальний мільйонер Геннадій Балашов. Останній давно вишукує жертву, до кого б можна було б причепитися. Як і дехто з "УДАРу" (наприклад, екс-нардеп колишнього скликання Олександр Мочков) та "Укропу" (як-то колишній кандидат до Київради Валерій Следзинський), хто теж давно опинився на периферії української політики.

До всієї цієї "солянки" варто додати появу на цьому заході Сергія Лещенка, який в чергове заговорив про можливе об’єднання Саакашвілі та молодої парості, яка зараз опинилася у "Демальянсі". І це при тому, що ще весною цього року "єврооптимісти" на чолі з Лещенком пересварилися через власні амбіції. Але схоже, ситуація у Лещенка настільки погана, що доводиться заходити на мітинги до Міхо. "Ще навесні почалися переговори про об'єднання, тому як окремо ми наберемо хто 4 відсотки, а хто і 2. Досягти результату можна тільки об'єднанням", - заявив Лещенко, ніби підтверджуючи скрутну ситуацію з політичними перспективам "Демальянсу". Щоправда, абсолютно незрозуміло, які повноваження має Лещенка виступати від імені цієї партії, якщо він навіть не входить у керівні органи "Демальянсу»…

Втім, якщо допустити, що якесь об’єднання опозиціонерів можливе, то окрім Саакашвілі та Лещенка до нової "канівської четвірки" має увійти мер Львову та очількик "Самопомочі" Андрій Садовий. Тим паче, раніше про можливість такого союзу з Саакашвілі публічно заговорив Давіт Сакварелідзе. Так, Садовий у соцмережах чітко підтримує слова свого грузинського потенційного соратника про перевибори. "Перший крок до подолання системи політичної корупції - новий закон про вибори (відкриті виборчі списки, заборона політреклами) і новий склад ЦВК. В цьому ми повністю солідарні з вимогами, які сьогодні озвучив Михайло Саакашвілі. Відповідний законопроект є в парламенті, "Самопоміч" готова за нього голосувати. Необхідний тиск на БПП, НФ та остаточна визначеність від БЮТ і Радикальної партії", - заявив Садовий.

Об’єднання опозиціонерів на кшталт "канівська четвірка" (для потрібної кількості не вистачає ще однієї новоспеченної "рухівки" Надії Савченко) це, авжеж виглядає красиво, але навіть якщо це відбудеться, залишатиметься чистою формальністю. Занадто великі амбіції у кожного з гравців, бажання бути першим – все це руйнує можливий союз.

Поки ж на акцію до Саакашвілі прийшли майже виключно збиті льотчики, а також усілякі маргінали. Тим самим, Саакашвілі знову продемонстрував, що абсолютно не розбирається в людях і в нюансах української політики. А тому знову ризикує отримати від всіх на горіхи…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme