Кому дістанеться в парламенті "золота акція" Єремеєва

При нинішніх розкладах у коаліції депутатська група покійного Ігоря Єремєєва може отримати "золоту акцію" у Верховній Раді. Втім, відсутність єдиного лідера негативно впливає на капіталізацію
Depo.Влада
18 серпня 2015 13:00
ФОТО: depo.ua
Кому дістанеться в парламенті "золота акція" Єремеєва
Кому дістанеться в парламенті "золота акція" Єремеєва

У суботу на Волині відбулось прощання з відомим політиком і бізнесменом Ігорем Єремєєвим, який трагічно загинув. Тепер в експертних колах ламають голову над майбутнім політичного проекту, створеним Ігорем Мироновичем, - депутатською групою "Воля народу", яка тепер залишилася без керівника. Щоб зрозуміти наслідки раптової смерті її лідера, варто пояснити деякі принципові моменти. По-перше, зрозуміло, що основою "Волі народу" є представники групи "Континіум". Особливістю Єремеєва було те, що з ним рахувалися на Банковій, а він у свою чергу міг зібрати побажання зібраних депутатів, збалансувати їх і виступити представником їхніх інтересів на Банковій.

Після загибелі Єремеєва фактично головним обличчям групи став його головний бізнес-партнер Степан Івахів. Загалом, він міг би розраховувати на лідерство у "Волі народу", але є одна проблема: Степан Петрович - людина неполітична і у "Континіумі" відповідав за бізнес-питання і не має такого досвіду посередника між групою і владою, а відтак шукати нового провідника доведеться в іншому місці.

Кому дістанеться в парламенті "золота акція" Єремєєва - фото 1

Церемонія прощання з народним депутатом Ігорем Єремеєвим у Луцьку, 15 серпня 2015 р. (фото УНІАН)

Чи з'явиться у "Волі народу" новий лідер? Скоріш за все - ні. "Непотрібний Україні" Володимир Литвин, який можливо б і хотів вийти на перший план, але за інформацією depo.ua, його давні дружні стосунки з Петром Порошенком після обрання останнього главою держави, трохи охололи. З іншого боку, не Литвином єдиним: у Володимира Михайловича в даній групі є близькі люди. Зокрема, мова йде про його вже родича Андрія Деркача - нинішнього в.о. керівника депутатської групи, якій в нинішніх умовах може привернути увагу Адміністрації Президента сильною рукою в Сумській області - області досить проблемної для Банкової.

Окрім Литвина,  Деркача та аполітичного Івахіва серед представників "Волі народу" можна виділити Ярослава Москаленка, людину, тісно пов'язану з "газовиками" та особисто Юрієм Бойком. Втім, попри серйозні ресурси і зв'язки, екс-"регіонал" має такий шлейф, що розраховувати на керівництво в "Волі народу" йому не варто.

Відтак, єдиного лідера в цій групі очікувати не варто. Скоріш за все, нас очікуватиме дуумвірат або тріумвірат за участю згаданих осіб. І це добре для влади, якщо говорити про договороспроможність депутатської групи. Чому? Варто враховувати, що в зв'язку з очікуваними фундаментальними змінами у провладній більшості хтось із "дрібночленів", чи то "радикали" Олега Ляшка, чи то "Самопоміч" з "Батьківщиною", обов'язково спробує покинути коаліційний човен. В результаті, політпроект покійного Єремеєва може розраховувати на отримання "золотої акції".

Але відсутність реального та єдиного лідера і згуртованої команди може  зробити перемовини з цією групою набагато дешевшими. Серед експертів обговорюється небезпека ліквідації групи: мовляв, після смерті Єремеєва в групі залишилось 18 осіб, тоді як згідно з регламентом, мінімальна кількість депутатів у групі повинна складати 19 осіб. Втім, є підозра, що до вересня групі вдасться добрати необхідний депутатський штик - у цьому зацікавлені на Банковій.