Хто кому "Балога" на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)

Depo.ua спробував розібратися в ситуації з кривавими розбірками в Мукачеві, з’ясувавши, на кого спираються два головні фігуранти цієї справи – Віктор Балога та Михайло Ланьо
Depo.Влада
13 липня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Хто кому "Балога" на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)
Хто кому "Балога" на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)

Почнемо з головного: у мукачівській історії немає правих і винуватих. Є два клани, які не поділили між собою потоки контрабанди з України до Європи. Просто раніше внутрішньо-закарпатські розбірки банально ігнорувалися Києвом. Зараз закрити очі і говорити, що це, мовляв, проблема сама розсмокчеться, навряд чи вийде. Втім, аби розуміти усі глибинні процеси "неофеодалізму" на Закарпатті, варто трохи зануритися у політичну кухню цього регіону. Тим паче, сторони конфлікту зараз всіляко вигороджують себе й звинувачують опонентів, наговоривши один про одного багато чого цікавого.  

Щоправда, один з фігурантів цієї історії нардеп Віктор Балога зараз активно відмазується від усієї цієї історії: "Мій інтерес полягає в тому, щоб на вулицях нашого міста не стріляли. Мені не цікаво, хто в цій історії кому Рабинович. Але мені не подобається, що дехто хоче мене в неї вплутати тільки тому, що все відбулося в Мукачеві". Ось такий Балога-альтруїст, який героїчно визвався бути переговірником з групою бойовиків "Правого сектору". А те, що при цьому саме Віктор Іванович фактично напряму пов'язаний з "правосеками", за його логікою, не повинно нікого обходити.

Втім, все ж таки варто більш детально прояснити ситуацію щодо "рабіновичей"-"балог". Ланцюжок від "Правого сектору", який брав участь у перестрілці починається з командира запасного батальйону "ПС" у Закарпатті Романа Стойки, у минулому міліціонера, який сім років тому попався на контрабанді цигарок за допомогою... дельтаплану. Втім, це не завадило йому стати головним "правосєком" області. Варто зауважити, що батько Романа Василь Стойка займає посаду начальника відділу внутрішньої безпеки Закарпатського обласного відділення СБУ. А його безпосередній начальник - в.о. голови СБУ Закарпатської області Володимир Гелетей - брат Валерія Гелетея, голови Управління державної охорони, який є сватом Віктора Балоги - дочка Гелетея замужем за сином Балоги. Без коментарів...

Хто кому "Балога" на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

А от щодо ланцюжка іншого учасника конфлікту - нардепа Михайла Ланя, ситуація більш заплутана. Якщо повірити його противникам з "ПС", то тут має місце зв'язка Ланьо та начальника УМВС України в Закарпатській області Сергія Шаранича. Так, за словами вище згаданого Романа Стойки, під час розмови з Ланьом нардеп, погрожуючи, заявив про свої зв'язки з головним міліціонером області та... кумом Путіна. "Він (Михайло Ланьо - ред.) Почав розповідати свою політику, що це його територія, його земля і контрабандний бізнес весь його. Що нікого з Шараничем вони не допустять. Сказав, що за ними стоїть Медведчук. Ну і далі почав погрожувати", - розповідає боєць на відео, опублікованому у ЗМІ. Цікаво, що адвокатом Медведчука швиденько виступив ще один нардеп родом з Закарпаття Нестор Шуфрич, який назвав ці звинувачення "брєдом".

Втім, варто зазначити, що зв'язки Ланьо з "есдеками", а також контакти між Шараничем та Медведчуком таки існують і мають досить давнє походження. У жовтні минулого року коли кум Путіна прилітав до Ужгорода, в аеропорту його зустрічав інший кум - Шаранича - Сергій Машталер, колишній начальник управління з координації правоохоронних органів Закарпатської ОДА.

Що ще поєднує "ланьовський" ланцюжок, так це те, що всі вони - вихідці з СДПУ(о) (щоправда, заради справедливості варто зазначити, що й противник Балога свого часу теж був "есдеком", але пізніше вийшов з цієї партії), які протягом тривалого часу мали серйозний вплив на політику всієї Закарпатської області. До того ж варто зазначити, що Михайло Ланьо пов'язаний з "есдеками" й по спортивній лінії. Ще у 2007 році при Григорії Суркісі Ланьо став членом виконкому Федерації футболу України. Пізніше, вже при Януковичі, за керівництва ФФУ Анатолія Конькова Ланьо був призначений головою комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань, який займається ліцензуванням арен. А у березні цього року після переобрання керівництва ФФУ завдяки зв'язкам з "есдеками" зайняв посаду віце-президента ФФУ.

Загалом, увесь цей гордіїв вузол політичної корупції на Закарпатті, вочевидь, ще треба розплітати далі. Адже кожна особа, згадана у цій політичній "санта-барбарі", має цілу низку інших політично-бізнесових зв'язків, зокрема, й на найвищих владних щаблях. Чи вистачить у керівництва держави політичної волі, аби радикальним чином вирішити питання з "балогами" та "ланями" покаже вже найближчий час.