Хто і як голосував за Антикорупційний суд у Верховній Раді (СПИСОК)

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні президентський законопроект про Антикорупційний суд. 315 голосів "За"

Хто і як голосував за Антикорупційний су…

Depo.ua демонстрував остаточний проект Закону з правками, які засвідчили домовленість між Україною та МВФ.

І якщо ще за кілька днів до голосування існували побоювання, що ухвалити законопроект не вийде через брак голосів, а Держдеп США підтримував МВФ вимагав від України узгодити всі моменти щодо Закону з фондом. Але сьогодні зранку стало відомо, що Україна та МВФ узгодили основну статтю щодо Антикорсуду щодо подалання ВККСУ вето Громадської ради міжнародних експертів.

Спочатку депутати проголосували за рішення Комітету з питань правової політики та правосуддя стосовно Антикорупційного суду із узгодженими пропозиціями. "За" проголосували 286 нардепів. І після ухвалення цього рішення вони перейшли до голосування самого законопроекту №7440.

315 народних депутатів з 382 присутнії проголосували "За", відкривши шлях до створення Вищого Антикорупційного суду України. Всього 25 нардепів були проти. Ще 25 утрималися та 17 не голосували.

Згодом до президії ВР звернулися народні депутати Ніна Южаніна і Мустафа Найєм із заявами, що їх картки не спрацювали під час голосування закону про Антикорупційний суд. Їх голоси теж - "За". Отже, 317 депутатів підтримали Антикорупційний суд.

Як і хто голосував

Тепер варто подивитися, як і хто голосував за законопроект по фракціях.

БПП (136 депутатів)

Президентська партія дала 123 голоси "За" (125 разом із Южаніною та Найємом). Два нардепи утрималися (Третьяков О.Ю. та Давиденко В.М.), троє не голосували (один, якщо виключити Южаніну та Найєма) і ще 8 були відсутні. "Проти" ніхто не голосував.

"Народний фронт" (81 депутат)

Фракція дала 70 голосів "За" і жодного "проти". Утримався один нардеп (Дейдей Є.С.), ще 10 були відсутні.

Позафракційні (54 депутати)

"За" проголосували 43 депутати. Не голосував один нардеп (Деркач А.Л) та ще один утримався (Купрій В.М.). 9 були відсутні (серед них Жеваго К.В.).

"Опозиційний блок" (43 депутати)

Фракція дала всього 2 голоси "За" (Шуфрич Н.І. та Рабінович В.З.) попри заяву лідера Юрія Бойка, що підтримувати законопроект вони не будуть. "Проти" були 22 нардепи, утрималися троє (Новинський В.В., Павленко Ю.О., Бахтеєва Т.Д.). Ще 9 депутатів не голосували і 7 були відсутні.

"Самопоміч" (25 нардепів)

"За" було 22 депутати, а "проти" - лише один Журжій А.В. Не голосували 2 депутати.

Група "Партія "Відродження" (21 нардеп)

"За" - 21 депутат. Ніхто не був "проти" та не утримався. Двоє були відсутні і один не голосував

"Радикальна партія Олега Ляшка" (21 депутат)

У "ляшківців" всього двоє нардепів були "За" (Корчинська О.А. та Вітко А.Л.). 15 народних обранців утрималися. Ще двоє були відсутні. Двоє виступили "проти" (Мосійчук І.В., Купрієнко О.В.). Найбільш цікаве тут - голосування "проти" Ігоря Мосійчука. Олег Ляшко "утримався".

"Батьківщина" (20 депутатів)

Тут була найбільш кумедна ситуація. Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко спочатку з трибуни ВР назвала законопроект "фейком". А потім чудово за нього проголосувала.

Всього "За" від "Батьківщини" голосували 14 нардепів. Жоден не був "проти". Троє утрималися (Власенко С.В., Луценко І.В., Немиря Г.М.), двоє були відсутні і ще один не голосував.

Група "Воля народу" (19 депутатів)

"За" було 18 нардепів. Жодного "проти". Лише 1 депутат був відсутній (Богуслаєв В.О.).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme