МВФ з Україною узгодили головну статтю щодо Антикорсуду (ТЕКСТ)

Міжнародний валютний фонд з Україною узгодили головну статтю законопроекту про Антикорупційний суд, яка викликала дискусії

МВФ з Україною узгодили головну статтю щ…

Про це повідомляє джерело Depo.ua.

Погоджений варіант головної статті законопроекту про Антикорупційний суд має такий вигляд: кандидатура, яка не пройшла експертів, виноситься на раду експертів (6 членів) і Вищої кваліфікаційної комісії суддів (16 членів). Для того, щоб пройти далі, потрібна підтримка 12 з 22 членів широкої колегії. Причому з цих 12-ти три мають бути іноземцями.

Дискусії викликало право вето громадської ради міжнародних експертів. Законопроект про Антикорупційний суд, ухвалений в першому читанні, передбачав, що громадська рада міжнародних експертів перевіряє всіх кандидатів в судді Антикорупційного суду, а кандидат, який отримав негативний висновок ради, може бути допущений до конкурсу тільки якщо за нього проголосує 11 з 16-ти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. При цьому в МВФ наполягали, що громадська рада має складатися виключно з іноземців і повинна мати право вето при відборі суддів.

Пізніше українська сторона погодилася на цю норму, але наполягала на наступній формулі: якщо кандидат вважає, що його неправомірно зрізала громадська рада - подає скаргу в ВККСУ, яка більшістю голосів приймає рішення, продовжити кандидату участь в конкурсі чи ні. Якщо відповідь позитивна, то ВККС у складі 16 членів і громадська рада у складі семи членів збираються на спільне засідання, де двома третинами голосів має вирішити долю конкурсанта.

Однак, такий варіант також не влаштовує МВФ і в фонді запропонували свій варіант, згідно з яким спільне засідання ВККСУ та Громадської ради може подолати вето ради тільки, якщо за кандидата проголосує 4/5 від загальної кількості учасників (19 із 23), до того серед тих, хто проголосував "за" повинно бути мінімум шість членів громадської ради з семи.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада має проголосувати в другому, остаточному читанні законопроект про Антикорупційний суд.

4 червня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо Верховна Рада не ухвалить закон про Антикорупційний суд.

Водночас народний депутат Вадим Денисенко заявив, що у Верховній Раді немає голосів на підтримку законопроекту про Антикорупційний суд.

Довідка: У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко вніс проект закону №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" до парламенту.

1 березня 2018 року Рада схвалила його у першому читанні.

21 травня Комітет із питань правової політики та правосуддя погодив текст законопроекту до другого читання, зокрема, він підтримав поправки щодо встановлення мінімальної кількості суддів - 35 осіб для початку роботи суду.

Окрім того, комітетом було узгоджено положення щодо того, що підсудність ВАС має збігатися з підсудністю НАБУ.

Із тексту законопроекту, ухваленого 1 березня, було вилучено всі згадки про перевірки суддів ВАС на поліграфі.

Рада розпочала розгляд поправок до законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" 23 травня.

Ухвалення закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme