Хорошковський: Реформувати країну без реформ правоохоронного блоку - неможливо

В Україні слід негайно провести реформу судової системи, запровадити антикорупційне законодавство і після цього приступити до економічних перетворень
Depo.Влада
30 вересня 2014 12:56
ФОТО: depo.ua
Хорошковський: Реформувати країну без реформ правоохоронного блоку - неможливо
Хорошковський: Реформувати країну без реформ правоохоронного блоку - неможливо

Про це заявив екс-віце-прем'єр, другий номер у списку партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» Валерій Хорошковський в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, пишуть Коментарі.

Він підкреслив, що, незважаючи на те, що «Стратегія 2020», запропонована главою держави, передбачає 60 реформ, втілити їх в життя буде неможливо, поки не будуть зроблені первинні кроки з реформування правоохоронних органів.

«Я не вірю в 10 реформ, я не вірю в 60-70 реформ. Тому що кожна реформа болюча, трудозатратна і часозатратна. Якщо ви на рік зможете проводити 2-3 якісні реформи, то я буду вважати вас супергероями», - заявив Валерій Хорошковський, звертаючись до представників влади.

Політик підкреслив, що першочергову увагу слід приділити судовій реформі.

«Первинна реформа має бути судова. Кожен повинен знати, що якщо він знаходиться в рамках закону, то ніхто - ані міліціонер, ані прокурор, ані перевіряючий - не зможе ані прийти до нього, ані пред'явити претензію. Чому один і той же будинок в Києві і будь-якій іншій цивілізованій країні світу коштує різні гроші? Причина тільки одна. Там є правосуддя, а тут правосуддя немає», - зазначив він.

Наступна реформа - антикорупційна, вважає політик.

«Якщо ми не дамо вільно дихати бізнесу, то ні про які дворазові або 10%-ві підвищення ВВП не доводиться говорити. Тому що корупція роз'їдає все», - зазначив В. Хорошковський.

Він наголосив, що також потрібно провести реформу правоохоронних органів. А після виконання цього «плану мінімуму» можна приступати до економічних перетворень.

«Без реформи правоохоронного блоку - будь-які економічні реформи приречені на провал. Я впевнений в тому, що це ті реформи, які повинні бути розпочаті негайно і реалізовані під суттєвим громадським контролем», - резюмував він.