Гройсман збирає групу впровадження медреформи

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман хоче створити групу впровадження медичної реформи

Depo.Влада
19 жовтня 2017 17:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

"Зараз ми зробимо групу впровадження проекту, де об'єднаємо і депутатів, і лікарів, щоб якісно розпочати зміни", - заявив Гройсман.

Фахівців мають опікуватися якісним впровадженням змін системи охорони здоров'я, підготовлених урядом та прийнятих Верховною Радою.

За словами Гройсмана, ключовими орієнтирами реформи визначені доступність якісної медичної послуги на будь-якому рівні - від ФАПу до поліклініки і спеціалізованих установ, належне фінансування системи охорони здоров'я, а також запровадження гідної оплати праці лікарів.

"Це той комплекс, який у сукупності з модернізацією обладнання дозволить змінити якість охорони здоров'я", - резюмував Гройсман.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" 240 голосами.

Закон в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати медпослуги в тій лікарні, куди приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом".

Після правок нардепів законопроект значно змінився, з 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

Повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян на другому рівні. Держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

Крім того, згідно із законом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада