Гройсман розпорядився надати постраждалим на Майдані всебічну підтримку

Прем'єр-міністр у вівторок провів зустріч із ініціативною групою постраждалих/поранених на Майдані під час Революції Гідності
Depo.Влада
29 листопада 2016 22:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

Розпочинаючи нараду, Володимир Гройсман зауважив, що від початку Революції Гідності минуло три роки. Сьогодні, за його словами, залишається багато питань до влади щодо захисту постраждалих на Майдані. Разом з тим, за ці три роки Україна пройшла той шлях, який мала би пройти 25 років тому, наголосив він.

"Три роки віддаляє нас від тих страшних подій і сьогодні важко уявити, якою була б країна і що б відбувалося, якби ви робили щось робили по-іншому", – зауважив він.

Учасники наради обговорили нагальні проблеми підтримки поранених активістів, зокрема щодо їхнього соціального забезпечення, можливостей забезпечення соціальної реабілітації, санаторно-курортного лікування, у тому числі за кордоном, виплат матеріальної допомоги.

За результатами наради прем'єр-міністр дав низку доручень щодо урегулювання  окреслених проблем: Мінсоцполітики доручено – внести постраждалих/поранених на Майдані до єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків, Мінфіну – забезпечити необхідні виплати, а також МЕРТ, міністерству охорони здоров'я – розглянути можливості лікування постраждалих за кордоном.

"Перше, що маємо зробити, – маємо сформувати цей реєстр. Друге – визначити 107 млн грн видатків, які маємо забезпечити у наступному році, – це доручення Мінфіну; забезпечити усі нормативні бази для системної підтримки 950 чоловік соціальною, медичною і фінансовою складовою, щоб вони були на обліку, знали, де отримати гроші, і так далі", – зазначив Гройсман.

"Ми розуміємо, що у нас є 950 людей. Ми повинні забезпечити автоматично підтримку і все те, що стосується соціально-медичної реабілітації, і все, що стосується фінансової частини, – підкреслив голова уряду. – Я хочу, щоб цим питанням [захисту постраждалих/поранених на Майдані] серйозно займалися, а не від дати до дати".

Нагадаємо, що Володимир Гройсман анонсував затвердження нової концепції реформи системи охорони здоров'я.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада