Гройсман передасть НАБУ компромат на начальника київської митниці

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман спрямує до Національного антикорупційного бюро матеріали щодо начальника Київської митниці Сергія Рудченка
Depo.Влада
20 травня 2016 12:12
ФОТО: depo.ua

Про це голова уряду заявив під час години уряду в Верховній Раді, відповідаючи на звернення депутата від "Самопомочі" Тетяни Острікової, передає depo.ua.

Вона зазначила, що її комітет податкової й митної політики заслухав звіт голови Державної фіскальної служби Романа Насірова щодо діяльності Київської митниці ДФС.

"Це обласна митниця, начальником є Рудченко. Було наведено ряд прикладів, коли митне оформлення здійснювалося за необґрунтовано низькими цінами, під час митних оформлень не здійснювалося належна перевірка визначення правильності вартості, не проводився аналіз вартості ідентичних або подібних товарів, не витребовувалися необхідні документи для виконання обов’язкових митних формальностей", - сказала Острікова.

"Усі ці факти свідчать про те, що Рудченко не відповідає займаній посаді, зловживає своєю владою, надає неправомірні вигоди окремим суб’єктам… Насіров доповів, що по Рудченку йде службове розслідування вже три місяці. Але він не може, очевидно, без вас завершити його", – додала вона.

Депутат закликала прем’єра "допомогли" Насірову завершити це розслідування і звільнити Рудченка з займаної посади. "Це буде показовий приклад покарання недобросовісних митників", – сказала Острікова.

"Більше того, я прошу Вас, Кабінет міністрів як нового суб’єкта призначення відповідно до нового закону про державну службу, ініціювати відносно невідповідності займаним посадам голови ДФС Романа Насірова та його заступника з податкової міліції (Сергія) Білана. Факти, викладені у зверненні, прошу вважати депутатським запитом", – заявила вона.

Гройсман, у відповідь на це зверенння, сказав, що матеріали комітету Острікової заслуговують якісної оцінки.

"Якщо ви будете не заперечувати, я сьогодні ж направлю матеріали з супровідним зверненням до Національного антикорупційного бюро, до Антикорупційної прокуратури – і за результатами цього розслідування я готовий приймати будь-яке рішення, яке в межах компетенції нашого уряду", – сказав глава уряду.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада