Громовідвід для Фокіна: Чому спікер ТКГ може стати новою проблемою для влади

Віце-прем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков анонсував появу "голосу" української делегації ТКГ в Мінську. Чи зменшить це кількість зашкварів?

Громовідвід для Фокіна: Чому спікер ТКГ…

Резніков пояснив: українці мало знають про роботу Тристоронньої контактної групи, оскільки отримували досить сухі інформаційні повідомлення."Тому схвалене рішення про те, що зараз йде підбір, буде введено таку посаду спікера української делегації в Тристоронньої контактній групі, завданням якого буде якраз фокусуватися всі сигнали, onevoice від імені української делегації. Це висновок, який ми зробили, і ми будемо зараз виправлятися", – наголосив Резніков.

Вочевидь, йдеться про цілу низку скандалів, спричинених заявами членів делегації. Перш за все – Леонідом Кравчуком та Вітольдом Фокіним. Особливо це стосується останнього. Нагадаємо, в інтерв’ю сайту "Страна" Фокін заявив, що війна на сході припиниться в разі амністії бойовиків та особливого статусу Донбасу. І якщо націонал-патріотичні сили виступили з вимогою прибрати цю особу зі складу ТКГ, то реакція влади відверто здивувала. Її спікери почали вигороджувати балакучого політика-пенсіонера. Причому робили це вкрай незграбно. Той таки Резніков повторив тезу про начебто перекручування слів Вітольда Павловича. Раніше, нагадаємо, член нашої делегації, журналіст Сергій Гармаш закинув авторам інтерв’ю з Фокіним, що ті викинули фразу "крім тих, у кого руки по лікоть в крові" звідти, де йшлося про амністію. Редакція "Страни" спростувала слова Гармаша: фраза про амністію звучала так, як її артикулював Фокін.

Не менше питань виникало і до міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Той визнав міркування Фокіна "помилкою", однак пояснив: особисті думки цієї особи "не становлять державної, офіційної позиції України на цих перемовинах". Це пояснення виглядає сумнівним, адже пан Фокін – не самозванець, а офіційний представник делегації і все, що він говорить, є офіційною позицією влади. Коли ж ні, тоді такій людині не місце в ТКГ.

Та ще більше шкоди іміджу українській делегації в Тристоронній групі завдала заява внучки екс-прем’єра, співачки Маші Фокіної. З її слів українцям стало відомо, за якими принципами призначаються члени нашої делегації. Нагадаємо: ця пані розповіла, що фактично прилаштувала дідуся завдяки давнім дружнім стосункам з головою президентського Офісу Андрієм Єрмаком. І скільки б не намагалися її слова спростовувати, але справа вже зроблена – від чергового зашквару владі відмиватися неймовірно складно.

Утім, повернемося до анонсованої Резніковим появи "голосу" ТКГ. Логіка у такому призначенні є, адже хтось має озвучувати єдину позицію делегації, а не нести в маси власні фантазії. Та от питання: чи допоможе поява такого спікера. По-перше, у переговорній групі Україну представляють два журналісти – вже названий Гармаш та Денис Казанський. Які цілком справилися б з роллю спікера. Однак ці двоє здебільшого говорять дещо інше, аніж Кравчук і тим більше Фокін. Тому, скоріше за все, вибір впаде на людину, яка буде повністю влаштовувати Андрія Єрмака, котрий нині курує переговорний процес.

По-друге, після цілої низки ляпів президентської пресслужби виникає запитання: призначать фахівця, чи просто хорошого хлопця або дівчину? І чи не з подачі Маші Фокіної? Жарти жартами, але насправді від того, хто і як оголошуватиме офіційну позицію влади по дуже складній темі перегорів у Мінську буде залежати сприйняття меседжів суспільством.

По-третє, як показала історія з внучкою Фокіна, проблеми можуть виникнути навіть не з інтерпретацією сказаного членами делегації, а з необхідністю нівелювати заяви людей, абсолютно не причетних до переговорів. Це – раз. А, по-друге, є і надалі будуть десятки заяв та оцінок дій влади та окремих представників у ТКГ з боку політиків, експертів, громадських діячів. Тобто, спікер делегації має не лише озвучувати якусь позицію, але й реагувати на слова інших. І ось тут може виникнути ще одна проблема: чи не втягнеться ця людина в інформаційну війну з опонентами влади. Або, точніше, чи не уповноважать її вести цю війну в якості громовідводу. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"