Гриневич зізналася, про що шкодує за час роботи у МОН

Колишня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич шкодує, що не усі проєкти під час роботи у МОН вдавалося просувати швидко

Про це колишня чиновниця заявила у інтерв'ю виданню "Українська правда", передає Depo.ua.

"Завжди хотілося б, щоб щось просувалося швидше. Нам довелося відбудовувати довіру Світового банку, бо колись він мав з МОН великий проект, і Табачник згорнув цю співпрацю. Тому тільки тепер стало можливим планувати пришвидшення реформи", – сказала вона.

Гриневич розповіла, що коли вона з командою прийшли в МОН, то не мали підтримки на шкільні проекти.

"Навколо НУШ ми вперше консолідували таку велику екосистему міжнародної допомоги по шкільній освіті. Але на це пішов час. Якби була така співпраця одразу, ми могли б одночасно почати перетворення не тільки в початковій школі, але й в базовій школі (5 клас)", –наголосила вона.

За словами ексміністерки, найважче йшли перетворення у науці.

"Багато процедур ми впроваджували вперше, наприклад, обрання членів Нацради з питань науки та технологій через Ідентифікаційний комітет з міжнародних визнаних вчених. Це складні довгі процедури, хотілося б швидше. Однак, ми все ж запустили і Національну раду з питань науки та технологій, і Національний фонд досліджень. Хоча знову довго чекали, поки науковці нарешті визначилися з виконавчим директором Наукового фонду досліджень", –додала вона.

Гриневич згадує, що спочатку всі переживали, що 200 мільйонів для фонду замало, хоча державний фонд фундаментальних досліджень мав лише 20 мільйонів: "Зараз є ризик, що й ці 200 мільйонів не будуть використані".

Нагадаємо, раніше колишня міністерка освіти Лілія Гриневич назвала виклики для Міністерства освіти з новою очільницею.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme