ГПУ відкрила справу щодо Ситника, - журналіст

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти директора Національного антиукраїнського бюро Артема Ситника
Depo.Влада
22 липня 2016 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив журналіст Володимир Бойко, передає depo.ua.

"Поздоровляю професійного "громадського активіста" Віталя Шабуніна: завдяки йому та його дружку Дмитру Шерембею (члену правління очолюваної Шабуніним псевдо-громадської організації "Центр протидії корупції") відносно директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника відкрито кримінальне провадження. Повідомлення про злочин, скоєний Ситником, зареєстроване в ЄРДР Генеральною прокуратурою України 11 липня 2016 року за №42016000000001803. Кримінальне провадження направлено Генпрокуратурою в прокуратуру м. Києва для організації досудового слідства", - зазначив Бойко.

Він пояснив, що Шабунін впродовж року очолював Раду громадського контролю при НАБУ, а Шерембей був її членом.

"При цьому, подаючи документи на конкурс з обрання членів Ради, Шабунін не зазначив у декларації про доходи земельну ділянку, придбану на кошти, одержані від посольства Нідерландів "на боротьбу з корупцією", а також приховав доходи від квартири в Києві, яку він здавав в оренду (сам Шабунін разом з дружиною проживає в іншому помешканні, яке орендує і яке також не зазначив у декларації)", - зазначив журналіст.

Водночас, за його даними, Шерембей у автобіографії не зазначив свою освіту, а також не вказав, де він працював впродовж 10 років – з 1993 по 2003 рік.

"Причина такої скромності полягає в тому, що освіту Шерембей отримував у тюремних університетах, оскільки три рази відбував покарання за вчинені ним квартирні крадіжки", - зазначив Бойко.

Він додав, що, відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ, Ситник був зобов’язаний достроково припинити повноваження не тільки Шабуніна та Шерембея, але й інших членів Ради, що представляють громадські організації, які висунули їх.

"Але директор НАБУ скоїв корупційний злочин в інтересах Шабуніна та Шерембея й не виконав вимоги Указу президента, яким було затверджено Положення про Раду, навіть після того, як до нього з відповідною вимогою звернувся народний депутат України Луценко. Оскільки невиконання законних вимог народного депутата становить склад злочину, Ігор подав у ГПУ заяву про скоєне Ситником кримінальне правопорушення й примусив свого однофамільця через суд відкрити щодо Ситника кримінальне провадження", - додав Бойко.

ГПУ відкрила справу щодо Ситника, - журналіст - фото 1

Більше новин політики читайте на Depo.Влада