ГПУ повідомила про підозру судді Чернушенку. Шокін просить Раду погодити його арешт

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру голові Апеляційного суду м. Києва Антонові Чернушенку у завідомо неправдивих рішеннях
Depo.Влада
24 червня 2015 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт відомства.

Так, Чернушенку інкримінуються правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень) Кримінального кодексу України.

Крім того, генпрокурор Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення вказаної особи від посади, а також звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.

У ГПУ нагадали, що санкція ч. 2 ст. 375 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а санкція ч. 2 ст. 376-1 КК України - обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Як повідомляв depo.uaза даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті.

Завтра Генеральний прокурор України Віктор Шокін внесе до парламенту подання про позбавлення суддівської недоторканності голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка, який підозрюється в хабарництві.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента