Латвія готова обговорити повернення конфіскованих 50 млн євро Арбузова

Генеральний прокурор Латвії під час переговорів з делегацією ГПУ висловив готовність обговорити можливість повернення в Україну або розподілу коштів, конфіскованих з рахунків екс-посадовців часів Януковича
Depo.Влада
16 вересня 2016 05:08
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua

"Латвійські колеги підтверджують той факт, що зазначені гроші пов’язані з Україною. Латвійська сторона на рівні генерального прокурора підтвердила готовність до переговорів щодо повернення цих грошей, або розподілення цих статків", - заявив Єнін.

Для цього Україна має довести, що гроші походять з України і набуті злочинним шляхом.

Латвія готова співпрацювати з українськими правоохоронцями для встановлення приналежності фірм і рахунків, з яких були стягнені гроші, до українських високопосадовців.

Він визнав, що Латвія була "обурена" роботою українських правоохоронців.

"Формальне ставлення до виконання запитів латвійських колег, а також некоординованість українських правоохоронних органів в попередній період викликали справедливе обурення з латвійського боку. Зазначене не сприяло встановленню істини кримінального провадження", - констатує Єнін.

Він також зазначив, що ці кошти були конфісковані Латвією в рамках спеціальної процедури, без кримінального вироку.

"Альтернативою цьому кроку було б зняття арешту з рахунку і втеча цих капіталів третьої юрисдикції", - зазначив заступник генпрокурора.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація про конфіскацію в Латвії 50 млн євро з рахунків українських чиновників-втікачів часів Віктора Януковича. За припущеннями, ця сума могла бути конфіскована з рахунків екс-першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада