Латвія конфіскувала 50 млн євро Арбузова, вкрадених в Україні

У Латвії рішенням суду 50 млн євро визнані незаконно набутими і вилучені на користь латвійської держскарбниці у справі розкрадань із держбюджету України і легалізації коштів через латвійські банки
Depo.Влада
13 вересня 2016 11:43
ФОТО: depo.ua

Минулого літа кошти були вилучені з банків ABLV і Reģionālā investīciju banka. Левова частка була забрана з PrivatBank, передає depo.ua з посиланням на Delfi.

За відомостями джерел, мова приблизно про $49 млн - ця сума збігається з тією, чиє розкрадання інкримінується українською прокуратурою Сергію Арбузову.

Також в Латвії заморожені банківські рахунки компанії, пов'язаної з Сергієм Курченком.

Латвійські ЗМІ з'ясували, що розслідування в Латвії по "українському сліду" триває. Однак ні Арбузов, ні Курченко або Іванющенко (активи яких теж "заморожені" в Латвії) не фігурують серед підозрюваних. У кримінальному процесі, який веде Держполіція Латвії, підозрюваних немає.

"На жаль, ми від України у відповідь не отримали інформації про те, що ці гроші були вкрадені у держави, і їх слід повернути Україні", - зазначив генпрокурор Ерік Калнмейер, який рік тому побував в Україні і зустрічався з посадовими особами МВС України.

Латвійські закони дозволяють ще до завершення розслідування визнати капітали нелегально отриманими і конфіскувати. 

 Нагадаємо, Апеляційний суд Києва заарештував квартиру, 2 житлових будинки, 2 земельні ділянки та 3 нежитлових приміщення брата колишнього першого віце-прем'єра, екс-глави Національного банку Сергія Арбузова

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада