Інтерпол "футболить" запити на розшук Януковича

Інтерпол відхиляє запити Генеральної прокуратури України на оголошення у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича та колишнього командира роти "Беркуту" Дмитра Садовника
Depo.Влада
1 серпня 2016 10:58
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Сегодня" повідомив керівник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає depo.ua.

"На жаль, Інтерпол наші запити або відхиляє, або ігнорує, не відповідаючи на них. Не тільки по Садовнику, але й по Януковичу, наприклад. Там уже понад рік лежать без руху запити щодо "Межигір'я", "Сухолуччя", незаконних виплат екс-президенту винагороди за видану книгу - і ніякої реакції..." - розповів Горбатюк.

За його даними, дозволи на міжнародний розшук отримані тільки в декількох справах.

"У частині підозрюваних в причетності до злочинів під час Майдану нам у всіх випадках відмовляють, а за звинуваченнями в економічних злочинах відповіді не дочекатися. Причому на Інтерпол і впливати практично не можна. Статутом не прописана процедура оскарження його рішень. Ми туди і листи направляли. Перше - з проханням пояснити мотивацію відмови з політичних мотивів. Друге - з приводу прискорення розгляду запитів про розшук, яким вже рік", - зазначив Горбатюк.

Він додав, що і в Москву направляли запити з проханням підтвердити місце перебування Януковича.

Нагадаємо, що захист Януковича у травні заявляв, що Інтерпол припинив його розшук у зв'язку з наявністю обставин, які свідчать про політичне переслідування.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада