Горган - на вихід? Чому хочуть замінити очільника Київщини

За джерелами Depo.ua, невдовзі у Київщини буде новий очільник. Хто саме замінить Олександра Горгана поки невідомо

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Горган - на вихід? Чому хочуть замінити…

Пан Горган вважається фігурою несамостійною, такий собі "фунт", за яким на всіх етапах його політичної біографії обов'язково хтось стояв. Чи може такий керівник області забезпечити успішний результат на виборах? Вочевидь його відставка і стане відповіддю на це питання. Depo.ua вирішив нагадати, хто такий Олександр Горган. І чому його відставки багато хто очікує.

Народився Олександр Любомирович без двох місяців 43 роки тому на Івано-Франківщині, у відомому своїми патріотичними настроями Калуші. 1992-го, уже студентом юрфаку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, вступив до Союзу українського студентства (СУС). За два роки очолив цю організацію. Продовжуючи будувати політичну кар'єру, 1995 року Горган стає заступником голови Українського Національного Комітету Молодіжних Організацій (УНКМО) Володимира Рябіки, який вважався стовідсотковою креатурою Віктора Медведчука. Через Комітет здійснювалося державне фінансування молодіжних і дитячих організацій.

З 1999 року нинішній очільник столичного регіону став членом Національної Ради з питань молодіжної політики при президенті Леонідові Кучмі. Головою Ради був Медведчук. Того ж року Ляльку (саме таким було його прізвище) указом Кучми нагороджують орденом "За заслуги" ІІІ ступеня з формулюванням "За вагомий особистий внесок у розвиток молодіжного руху в Україні".

2000 року він став співзасновником молодіжної організації "Молодь проти корупції", яку очолює й донині. Вона періодично проводить акції з доволі широкого кола питань – протестує проти розкрадання бюджетних коштів, корупції в деяких державних установах, виступає проти забудови зелених зон Києва. У виборчому 2002 році Лялька фігурував у списку Блоку української молоді і хоч депутатом не став, проте до Ради все ж потрапив: голова УНКМО Володимир Рябіка балотувався на виборах за списками СДПУ (о), а Лялька став його помічником.

2005 року він вже працює помічником у народного депутата від блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Олександра Марченка, керівника громадської організації "Молодіжна солідарність". Того ж року обраний депутатом Вишгородської міської ради як перший номер списку партії "ПОРА".

Про Медведчука ми вже згадували. Але крім нього, як уже повідомляв сайт Depo.ua, ще з середини 2000-их Горгана пов'язують з колишнім нардепом і депутатом Київради, забудовником (група компаній "Планета") Валерієм Мошенським. Про цього вихідця з Луганщини у відкритих джерелах можна знайти багато цікавої інформації. Зокрема, вона стосується скандалу навколо спорудження Дарницького мосту у столиці. Так от, 2014 року на виборах до Київради Горган як голова столичної організації партії "Народна воля" (Мошенському приписували стосунок до неї) балотувався по 38-му мажоритарному округу від "УДАРу". Але програв Дмитрові Гордону всього 22 голоси.

Проте найбільше розмов було про зв'язки Горгана з "регіоналами". Громадські активісти і деякі нардепи повідомляли, що "старшим товаришем" губернатора є народний депутат з Вишгородщини Ярослав Москаленко. У минулому скликанні він побував у фракції ПР, його вважають особою з орбіти Юрія Бойка, которий входить у групу впливу "газовиків" Фірташа і Льовочкіна. Саме з Москаленком пов'язують кар'єрний злет Горгана після Євромайдану. Спочатку його призначили головою Вишгородської районної державної адміністрації. У жовтні 2015-го він став депутатом Київської обласної ради за списком "Блоку Петра Порошенка" "Солідарність", балотувався по вишгородському округу №23. У листопаді того ж року програв вибори голови облради Ганні Стариковій (фракція ВО "Батьківщина"). Але вже за півтора роки, 28 жовтня 2016-го, на підставі рішення конкурсної комісії з питань вищого корпусу державної служби, президент призначив Горгана головою Київської обласної державної адміністрації.

Його перебування на посаді періодично супроводжується скандалами. Так, 2017 року, після того, коли голова області анонсував кадрові чистки на районному рівні, керівники Володарської і Яготинської райдержадміністрацій заявили, що чистки покликані прикрити вірогідні корупційні схеми губернатора і нардепа Москаленка. Слід зауважити, що правових наслідків той скандал не мав.

Горган намагався шукати точки дотику з регіональними елітами. Такі точки дотику він знайшов із впливовою ірпінсько-бучанською групою Володимира Карплюка. Так на посаді заступника голови області опинився Юрій Денисенко - секретар Ірпінської міської ради. Ця подія збіглася в часі із поступовим зменшенням інтересу правоохоронців до самого Карплюка, навколо якого було дуже багато скандалів.

Проте джерела Depo.ua вказують, що зближення з "Новими обличчями" з Бучі й Ірпеня не було ініціативою Горгана, він лише став виконавцем. На Київщині дуже сильні позиції у "Батьківщини", то ж зверху вирішили скористатися людьми Карплюка в якості противаги соратникам Тимошенко. Які, нагадаємо, у червні 2017 року змогли провести через облраду звернення до Верховної Ради з проханням законодавчо врегулювати процедуру усунення з поста президента України в порядку імпічменту.

На час президентських виборів на посаді голови складного регіону, де переплелися інтереси регіональної еліти та еліт загальнодержавного рівня, потрібна більш самостійна і впливова людина. З досвідом перемоги на виборах. Не в якості фігури, яку хтось рухає, а яка сама здатна забезпечити результат. Ось тому, мабуть, Горгану і шукають заміну...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme