На війну з Тимошенко відправили "Ляльку"

Перемога Олександра Горгана в конкурсі на "князя Київщини" може свідчити про помилковий кадровий курс центральної влади в регіонах

На війну з Тимошенко відправили "Ляльку"…

Учора конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби цілком прогнозовано обрала на посаду голови Київської обласної державної адміністрації чинного голову Вишгородської РДА Олександра Горгана. Про те, що саме цей політик очолить КОДА, Depo.ua написав ще за кілька днів до проведення конкурсу, що лише засвідчило формальність проведення подібних губернаторських змагань.

У конкурсі окрім Горгана у конкурсі брало участь ще 19 кандидатур. Після першого кола до фіналу потрапило п’ять кандидатів серед яких Горган з великим випередженням набрав перше місце. У фінальному етапі конкурсу (співбесіда) також брали участь колишній голова Київської обласної ради 2014-2015 років від партії "УДАР" Микола Бабенко, голова Бориспільської райадміністрації Київської області Дмитро Воронін, голова Немішаївської селищної ради Сергій Замідра, а також голова районної ради Київської області Наталя Баласинович – дружина радника мера Києва Віталія Кличка Богдана Баласиновича. Остання стала резервним кандидатом, і протягом року має право бути призначеною київським губернатором у разі, якщо Горган не пройде спеціальну перевірку, відмовиться від посади або станеться якийсь форс-мажор. Тепер залишилося дочекатися відповідного указу президента Петра Порошенка, і Горган офіційно очолить Київську обласну державну адміністрацію.

Враховуючи трудову біографію нового "князя Київщини", багатьох дивує, що такі люди знаходяться на кадровій лавці. Варто зазначити, що до 2008 року він носив прізвище Лялька і має серйозний, хоч і здебільшого негативний, послужний список. Зокрема, у кінці 90-х років він входив до керівництва Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО), який, за інформацією ЗМІ, мав стосунок до Віктора Медведчука. Медведчук тоді обіймав посаду заступника голови Верховної Ради, а пізніше очолив Адміністрацію президента Леоніда Кучми. Ця структура брала участь в розподілі державних коштів між молодіжними і дитячими організаціями. Тоді УНКМО отримувало з державного бюджету десятки мільйонів гривень.

У ті часи Лялька увійшов до складу Національної ради з питань молодіжної політики при президентові. Пізніше балотувався на виборах до п'ятірки Блоку української молоді, який активно підтримували об'єднані соціал-демократи. До слова, голова УНКМО Володимир Рябіка, заступником якого був Горган-Лялька, балотувався на парламентських виборах 2002 за списками СДПУ (о), а Лялька став його помічником.

Уже в 2006 році він отримав мандат депутата Вишгородської міської ради за виборчим списком "Пори". У 2008 році змінив прізвище з Ляльки на Горган, і під цим прізвищем навіть світився на різних акціях. Зокрема, на "мовному Майдані", а також під час Революції гідності. В результаті, у 2015 році був призначений головою Вишгородської РДА.

Також з середини 2000-х Горгана пов’язують з колишнім нардепом та забудовником Валерієм Мошенським. Цікаво, що у 2014 році на виборах до Київради Горган, який значиться головою столичної партійної організації "Народна воля", що підконтрольна Мошенському, балотувався на 38-му мажоритарному окрузі від "УДАРу". Під час перегонів він програв Дмитру Гордону, відставши від нього всього на 22 голоси.

"Ляльку Медведчука" відправили на війну з Тимошенко - фото 1

Екс-"регіонал" нардеп Ярослав Москаленко (ліворуч) разом з Олександром Горганом-Лялькою (по центру) готуються брати область

Втім, з такою кількістю скелетів у шафі Горгана, дуже складно уявити, як на Банковій розраховують перезапустити Київщину, де у облраді, зокрема, президентська фракція БПП знаходиться в глухій опозиції. І саме питання розбудови стосунків з непідконтрольною БПП облрадою, де зараз заправляє "Батьківщина", стане головним викликом для нового губернатора.

Які можуть бути варіанти поведінки новопризначеного голови ОДА? Один з варіантів – іти на прямий конфлікт, намагаючись переформатувати більшість у облраді під себе. Та чи вистачить для цього авторитету у Горгана? Адже у разі фіаско зі створенням більшості "під" БПП можна очікувати зворотну реакцію, коли облрада сама спробує вибити голову ОДА з крісла, висловивши йому недовіру. Позицію повсталої облради на Банковій намагатимуться не враховувати, але фактично це – глухий кут, з якого не буде жодного реального виходу.   

Тому більш вірогідним є сценарій, відповідно до якого новий очільник ОДА почне шукати спільну мову з місцевими "елітами" у зрозумілих їм площинах – грошах, розподілі землі тощо. Також нікуди не подінеться піар-тема, яка зведеться до нібито повномасштабної боротьби з корупцією, якою для підвищення власного рейтингу займеться новий голова облдержадміністрації. Це нині тренд у вітчизняному піарі.

Таку тактику свого часу вже використовував минулий губернатор Київщини Максим Мельничук, за часи правління якого на хабарах було взято кілька чиновників обласного значення. В реальності це були точкові, а не системні дії. А вже за кілька місяців Мельничук та його заступник самі потрапили у корупційний скандал, і були звільнені. Постать Горгана наводить на думку, що його шлях буде схожим на злет і падіння попередника.

Що ж до самого конкурсу на посаду голови ОДА, то кожного разу, щойно стає відомо про його переможців, виникає все більше підстав говорити про помилковий кадровий курс влади у регіонах. І про профанацію самого конкурсного відбору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme