Голова правління "Приватбанку" розповів про шість кримінальних справ проти нього

Проти голови правління "Приватбанку" Петера Крумханзла відкрили шість кримінальних проваджень
 

Про це Крумханзл повідомив у коментарі Financial Times, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Сам Крумханзл пов'язує це з "гібридною війною" колишніх власників проти банку та його нового менеджменту. Серед відкритих проти чинного голови "Приватбанку" справ одна – за фактом шпигунства, адже Петр Крумханзл за походженням чех.

Крумханзл зазначає, що колишні власники "Приватбанку" використовують різноманітні важелі впливу та тиску на менеджмент банку. Зокрема, у вересні 2019 року у головному офісі "Приватбанку" провели обшуки: правоохоронці вимагали отримати документи, пов’язані зі співпрацею банку з юридичною компанією, яка представляє інтереси "Приватбанку" у Високому суді Лондона, де банк судиться з олігархом Ігорем Коломойським.

Голова правління "Приватбанку" зазначає, що перемога колишніх власників банку у "гібридній війні" проти держави може дуже дорого коштувати Україні: міжнародні донори, такі як МВФ, відмовляться співпрацювати з державою, інвестори, які вкладали кошти в Україну, почнуть ці гроші виводити та спровокують обвал курсу валют.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що фінансовий комітет Ради змінив урядовий законопроєкт №2571 про заборону повернення банків-банкрутів екс-власникам, але оновлений текст не погодив МВФ.

Президент Володимир Зеленський вважає правильним прийняття законопроєкту №2571 про неповернення банків, визнаних неплатоспроможними, екс-власникам.

11 грудня Кабінет міністрів подав у парламент законопроєкт, який врегулює виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам.

Довідка: 18 грудня 2016 НБУ оголосив "Приватбанк" неплатоспроможним. Виводити його з ринку необхідно було відповідно до статті 41.1 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних.

Одразу після того, як "Приватбанк" був визнаний неплатоспроможним, НБУ звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією передати цей системно важливий банк у власність держави.

У грудні 2017 року "Приватбанк" подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Усі компанії-відповідачі фігурували у постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії ПриватБанку в рамках розслідування про повернення кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme