"Голос" Вакарчука: 15 пунктів з програми партії

Партія шоумена Святослава Вакарчука "Голос" проходить в Раду. За даними Національного екзит-полу вона отримала 6,3% голосів

"Голос" Вакарчука: 15 пунктів з програми…

Партія "Голос" має програму, яку можна було би назвати "За все добре і проти всього поганого". Вона містить дуже багато різних обіцянок, але не завжди в них є якась конкретика. В той же час, в команді Вакарчука зібрані провідні експерти з різних галузей, тому є надія, що вони впораються з викликами

15 пунктів з програми

1 Соціальна політика. Зробимо соціальну допомогу адресною, щоб її отримували ті, кому вона дійсно потрібна. Соціальна допомога буде побудована на філософії "гроші ходять за людиною". Буде створено єдиний електронний реєстр отримувачів соціальної допомоги.

Будемо запроваджувати накопичувальну систему пенсійного забезпечення. В майбутньому більшість пенсіонерів зможе жити за рахунок своїх власних накопичень.

Проведемо перепис населення та дамо точну відповідь на питання, скільки нас.

Запустимо глобальну інформаційну платформу підтримки українців, яка буде 24/7 онлайн допомагати вирішувати проблеми і консультувати українців, де б вони не знаходились.

Побудуємо систему ефективного контролю за міжнародним усиновленням. Держава сприятиме всиновленню важкохворих дітей.

2. Армія.  Військовий матиме привілейоване соціальне та побутове забезпечення (зокрема, забезпечення відповідною інфраструктурою в гарнізонах), якісне медичне обслуговування і можливість регулярно бачитися з родиною.

Побудуємо ефективне управління, запровадимо процедури в армії згідно зі стандартами НАТО.  

Зменшимо кількість контролюючих органів, що перевіряють військовослужбовців.

Створимо умови для реабілітації та адаптації до мирного життя військових після завершення служби — кожен буде розуміти й бачити своє майбутнє в суспільстві.

Будемо підвищувати боєздатність Збройних сил за рахунок якісно інших вимог до відбору, вишкілу та стимулювання особового складу, закупівлі сучасних зразків техніки та озброєння, запровадження новітніх технологій, стимулювання ефективності вітчизняних зброярів.

Зробимо закупівлі в оборонному секторі прозорими та запустимо відкриті тендери на постачання техніки та озброєнь.

Гарантуємо військовим можливість лікуватися у всіх військово-медичних закладах, незалежно від роду військ.

Спиратимемось на досвід Швейцарії та Ізраїлю у створенні системи територіальної оборони та військового резерву.

3. Корупція.  Доб’ємось, щоб вироки Антикорупційного суду по топ-корупціонерах запрацювали якнайшвидше і щоб він залишався незалежним від політичного тиску.

Посилимо повноваження НАБУ з проведення розслідувань.

Перезавантажимо антикорупційні органи САП та НАЗК і оберемо нових керівників через прозорий конкурс. Перезавантажене НАЗК введе автоматичну перевірку електронних декларацій та реальний моніторинг способу життя і доходів можновладців.

Повернемо кримінальну відповідальність за незаконне збагачення високопосадовців. 

Створимо просту й ефективну процедуру цивільної конфіскації у чиновників награбованого майна.

Скасуємо право на заставу при вчиненні корупційних злочинів.

4. Реальне правосуддя.  Громадські фахівці отримають щонайменше половину місць в органах добору і контролю за суддями. Усі кандидати на посаду судді чи прокурора мають пройти перевірку на доброчесність і тест на IQ.

Створимо повноцінні умови функціонування суду присяжних для окремих категорій справ.

Запровадимо електронний документообіг у судах. Замість некомпетентної, корумпованої та роздутої нинішньої прокуратури буде створено компактний офіс Генерального прокурора та систему прокуратури європейського зразка.

Відновимо вимогу щодо наявності у Генпрокурора юридичної освіти.

Закріпимо призначення суддів Конституційного суду виключно через прозорі процедури з жорсткішими професійними вимогами.

Зробимо Службу безпеки України підзвітною народу.

Приймемо закон про обіг зброї, чітко узгоджений з нормами законодавства ЄС.

5. Зовнішня політика. Основою її буде курс на набуття членства в ЄС та посилення безпеки України за рахунок приєднання до НАТО. Ми продовжимо шлях на вступ до НАТО в якості повноцінного члена та будемо впроваджувати військові стандарти НАТО і провідних армій світу для посилення власної безпеки й безпеки в регіоні.

6. Повернення окупованих територій. Ми будемо збільшувати тиск на Росію за незаконну анексію та окупацію півострова, за порушення прав людини на окупованих територіях. Крим не може ставати предметом торгу з країною-агресором. Ми будемо вибудовувати нашу політику всередині держави та на зовнішньополітичних напрямах таким чином, щоб звільнення і реінтеграція Криму крок за кроком ставали дедалі ближчими, реальнішими.

Ми зробимо все необхідне для безкровної деокупації загарбаних територій і безпечну реінтеграцію людей, яких Росія зробила заручниками, їх повернення до нормального, гідно життя.

Ми категорично проти будь-яких планів, що передбачатимуть перебування в органах влади чи місцевого самоврядування представників терористичних груп, керованих Кремлем.

Ми будемо заохочувати системну дипломатичну роботу на міжнародних майданчиках, що сприяла би припиненню вогню й стабілізації ситуації на Донбасі, а в подальшому — відновленню територіальної цілісності України. Ми будемо працювати над посиленням міжнародного тиску, зокрема над продовженням режиму політичних і економічних санкцій та ізоляції Росії на світовій арені.

Ми будемо підтримувати кримськотатарське населення, як корінне населення України. Будемо забезпечувати захист та розвиток культури, мови та розробляти механізми представництва в органах державної влади.

Ми зробимо все для повернення додому усіх полонених та ув’язнених громадян України, що перебувають на непідконтрольних територіях і в Російській Федерації. Будемо надавати підтримку їхнім родинам, допомагати в адаптації у мирному житті після визволення.

Ми будемо розвивати вільну частину Донбасу та прикордоння з Кримом. Стратегічна мета — довести прикладом цих регіонів і розвитку цілої країни якісну різницю між життям в Україні та життям на окупованих територіях

7. Медицина. Ми завершимо реформу охорони здоров’я за принципом "гроші ходять за пацієнтом" і досягнемо того, щоби держава справедливо платила за необхідні медичні послуги для пацієнтів на всіх рівнях допомоги — як у сімейного лікаря, так і у спеціалізованих лікарнях (на стаціонарі). Лікар зможе отримувати гідну винагороду за якісні медичні послуги, а не шукати додатковий заробіток в Україні або за її межами

Ми запустимо в роботу електронну систему eHealth: особистий електронний кабінет пацієнта, повністю електронну систему медичних призначень, лікування за закладеними в систему сучасними медичними протоколами, електронні рецепти на ліки тощо. Доступ до медичного обслуговування для людей кардинально спроститься

Ми розширимо державне фінансування ліків: держава має повністю покривати потребу в лікуванні усіх важких хронічних хвороб.

Ми ефективно врегулюємо фармацевтичний ринок, щоб отримати справедливі ціни на якісні ліки та захистити українців від фальшивих і неефективних препаратів.

8. Високотехнологічна економіка. встановимо та зафіксуємо для IT-сектору низький рівень податківскасуємо для нього дію репресивного й застарілого Трудового кодексу;

обмежимо інші форми регулювання IT-сектору.

Щоб дати українцям можливість повністю скористатися перевагами роботи у високотехнологічних секторах економіки, ми запровадимо державні програми перекваліфікації та навчання

Ми надаватимемо підтримку інноваціям і стартапам, зокрема через спільне фінансування найкращих проектів державою та бізнесом

Ми будемо розвивати потужні майданчики для підтримки стартапів та осередки для стартап-середовища – бізнес-інкубатори, акселератори тощо

Ми побудуємо надійний захист прав інтелектуальної власності, захищатимемо інвесторів та засновників молодих інноваційних проектів від рейдерства

9. Економіка. Ми вкладемо мільярди гривень в утеплення будинків та всюди встановимо лічильники тепла й газу. Люди зможуть значно скоротити витрати на комунальні послуги та спрямувати кошти на інші потреби.

 Ми збільшимо видобуток власних енергоресурсів, щоб за рахунок збільшення пропозиції на внутрішньому ринку зробити ціни на них в Україні нижчими і конкурентнішими

Ми систематично вкладатимемо бюджетні кошти та залучатимемо приватні інвестиції в розвиток доріг та іншої інфраструктури

Ми будемо розвивати і диверсифікувати український експорт, щоб він більше не залежав від Росії.

10. Олігархи. Ми забезпечимо повну незалежність від олігархів Антимонопольного комітету, НКРЕКП та інших ключових економічних регуляторів.

Ми зробимо антимопонольне законодавство більш жорстким, щоб оновлений Антимонопольний комітет мав усі необхідні важелі для ліквідації олігархічних монополій.

Ми запровадимо нові вимоги до редакційної незалежності медіа та забезпечимо ефективне державне регулювання великих ЗМІ.

Ми запровадимо на стратегічних державних підприємствах сучасні стандарти управління та призначимо професійний, порядний і незалежний від олігархів менеджмент.

Ми використаємо для протидії олігархам можливості сучасних цифрових технологій та аналізу великих даних (big data).

Ми створимо чесний та прозорий земельний ринок, на якому агрохолдинги не зможуть за копійки орендувати землю у її власників-селян.

Ми покладемо край ситуації, коли правоохоронні органи в інтересах олігархічних угруповань чинять тиск на чесний бізнес під приводом розслідувань економічних злочинів.

11. Внутрішньо переміщені особи. Ми спростимо інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади. Можливості для повноцінної участі у суспільному та політичному житті будуть розширені, зокрема в питанні реалізації виборчого права й доступу до інструментів локальної демократії. Внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати державні сервіси у будь-якій точці країни

На підконтрольній Україні території виплачуватимуться пенсії, для бажаючих навчатися в українських освітніх закладах буде спрощений доступ до освіти та отримання документів українського зразка. Також будуть покращені умови перетину контрольно-пропускних пунктів.

12. Державний апарат. Ми проведемо масштабну трансформацію всього державного апарату та реорганізацію його бізнес-процесів. На першому етапі ми скоротимо всі непотрібні функції держави. На другому етапі ми визначимо функції, які замість держави може виконувати приватний сектор — передамо їх туди й забезпечимо аутсорс непрофільних функцій. На третьому етапі ми перебудуємо бізнес-процеси всередині державного апарату, щоб зробити їх ефективними й раціональними. На четвертому етапі ми завершимо реструктуризацію державного апарату шляхом переведення його роботи в єдину інтегровану цифрову інформаційну систему.

Ми створимо електронний кабінет громадянина, за допомогою якого людина зможе замовляти та отримувати усі можливі послуги від держави. Це стане зручним, простим і сучасним вікном спілкування держави і громадянина. У цьому кабінеті людина зможе отримати автоматичне нагадування про наближення часу для сплати податку або замовити потрібнийсервіс. Ця платформа буде єдиною точкою входу і дозволятиме інтегрувати існуючі та нові платформи (кабінет пацієнта, кабінет власника авто, податковий кабінет тощо).

Призначення на державну службу будуть відбуватися на прозорих і професійних конкурсах

Усі державні сервіси, за можливістю, надаватимуться в електронній формі

Ми переорієнтуємо державні сервіси на потреби людини, а не на бюрократичний процес.

Ми надаватимемо всебічну підтримку ОСББ, щоб люди могли самі управляти власним житлом.

13. Парламент. Ми відкриємо Парламент, посилюватимемо участь громадян в ухваленні рішень владою за рахунок інструментів електронної демократії.

Ми запровадимо реальну процедуру імпічменту Президента. Президент буде підзвітним.

Ми запровадимо реальну й жорстку відповідальність за підкуп виборця і нечесну кампанію.

Ми викорінимо кнопкодавство як явище, впровадивши електронну сенсорну систему голосування за відбитком пальця чи іншою надійною ознакою ідентифікації.

Ми змінимо правила роботи Парламенту для того, щоб депутати ефективно і плідно працювали, а не проїдали кошти платників податків.

Ми вирішимо проблему "прогулів" і низької відвідуваності Парламенту депутатами — Верховна Рада і країна не будуть заручниками тих нардепів, які не ходять на засідання.

Ми запровадимо зручне електронне голосування: без черг і шансу не знайти себе у списках виборців.

Ми запровадимо електронну систему моніторингу роботи Парламенту. Люди будуть розуміти, які рішення ухвалюються та як працюють їхні обранці.

14. Освіта. Ми запровадимо електронні підручники на цифрових планшетах для шкіл.

Ми забезпечимо рівний доступ дітей до якісної освіти: кожна школа має давати однакові можливості для учнів, незалежно від того, розташована вона в місті чи у селі,

и будемо розвивати мережу опорних шкіл з гарантованим підвезенням учнів шкільними автобусами. Школа стане інклюзивною — ми створимо умови для навчання дітей з особливими потребами

Ми запровадимо реальні можливості для онлайн-самоосвіти.

Ми будемо розвивати електронні системи рейтингування та внутрішньої комунікації на всіх рівнях: між батьками, вчителями та адміністраціями шкіл, між школами і державою.

15. Культура. Ми будемо сприяти збагаченню вітчизняної культури різноманітними здобутками глобальної культури. Збереження автентичності не має стати на заваді осучаснення, модернізації культури.

Ми реальними справами станемо підтримувати справжніх носіїв сучасної нової культури, доведемо ефективність реалістичної культурної політики. Будемо активно розбудовувати мережу сучасних культурних центрів у різних куточках України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme