Голодомор - одна з найтемніших історій людства, - прем'єр Канади

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Канада засуджує злочини Голодомору та висловлює підтримку сучасній Україні на її шляху до процвітання
Depo.Влада
26 листопада 2016 19:42
ФОТО: depo.ua
Як передає Depo.ua, про це повідомляє "Укрінформ".

"Канада разом із народом України рішуче засуджує злочини, вчинені під час Голодомору, та підтримує прагнення зберегти пам'ять про усіх жертв. Ми також залишаємося віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, а також допомозі у втілення українським урядом важливих кроків, покликаних підвищити безпеку, процвітання та економічну незалежність людей", - сказав Трюдо.

Він наголосив, що Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Йосипа Сталіна, аби упокорити українців.

"Цей акт геноциду мав на меті зламати ідентичність та волю українського народу. Він не досяг цієї мети. Незважаючи на жорстокість Голодомору, українці зберегли прагнення і після десятиліть радянської влади здобули Україні незалежність", - наголосив Трюдо

Прем'єр-міністр Канади також назвав Голодомор "однієї із найтемніших глав історії людства".

"Я закликаю усіх канадців згадати сьогодні тих жертв Голодомору та задуматися над вагомістю внеску, який нащадки українців внесли у становлення Канади. Їх стійкість та рішучість допомогли розбудувати розмаїте канадське суспільство, яким ми пишаємося", - підсумував Трюдо.

Канада стала другою державою світу після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців ще у 2008 році.

Нагадаємо, що 26 листопада - в останню суботу листопада -  Україна вшановує жертв Голодоморів, які відбулися в радянські часи – у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках.

За даними дослідників, демографічні наслідки Голодомору відчутні й донині: якщо б не було голоду в 1932-1933 роках, чисельність населення в Україні зараз була б більшою на 4 млн осіб.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: